Advertisement - Oglasi

Sigmund Freud stoji kao vrhunska figura u području psihijatrije, a njegove duboke uvide pojedinci i dalje poštuju i primjenjuju, osobito u ključnim trenucima u svojim životima. Sigmund Freud (1856. – 1939.) bio je austrijski neurolog koji je priznat kao jedna od najznačajnijih intelektualnih figura 20. stoljeća i smatra se začetnikom psihoanalize. Rano je pokazao fascinaciju ljudskim ponašanjem i radom uma.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
  • Dok je njegov početni fokus bio na hipnozi, kasnije se prebacio na korištenje razgovora kao terapeutske tehnike, čime je uspostavio temelje za ono što se danas naziva psihoanaliza. Njegov revolucionarni pristup razumijevanju ljudske psihe doveo je do izvanrednih spoznaja koje su imale trajan utjecaj na različite društvene znanosti. Freudove teorije ne samo da su transformirale polje psihologije, već su utjecale i na književnost, filozofiju i druga područja ljudskog istraživanja.

Njegov terapeutski pristup osmišljen je tako da otkrije temeljne nesvjesne motive koji oblikuju postupke pojedinca. Sljedeća dva njegova odraza imaju značajnu važnost za postojanje pojedinca, zbog čega je korisno za svakoga od nas da ih ispitamo s velikom pažnjom i promišljanjem. Oni služe kao smjernice koje nas mogu zaštititi od utjecaja zavidnih pojedinaca.

  • “Ako želite ugroziti vlastite namjere, otkrijte ih cijelom svijetu. Freud je tvrdio da problem nije ukorijenjen u utjecaju drugih, već u nama samima: “Jednom kada počnete razgovarati o svojim planovima, dobivate odobrenje slično njihovim postignućima.” Posljedično, mozak se smanjuje u motivaciji, entuzijazmu i angažmanu. Rasprava o planovima može umanjiti motivaciju, što dovodi do gubitka interesa za njihovu provedbu, jer naš mozak percipira da smo već izvršili mnoge zadatke.

Stoga je mudro većinu svojih planova zadržati privatno. “Pojedinci često mjere svoja postignuća u odnosu na tuđa, a kada nečija postignuća nadmašuju tuđa, to može dovesti do osjećaja neadekvatnosti. Kako biste njegovali neprijateljstvo i zavist među onima u svojoj blizini, jednostavno počnite raspravljati o svojim trijumfima. Svakako, bitno je biti ponosan na svoja postignuća i otvoreno ih priznati.

  • Međutim, moramo biti oprezni kada razgovaramo o osobnim uspjesima kako ne bismo prešli granicu hvalisanja, što može potaknuti osjećaje zavisti i ljubomore. Razborito je pažljivo razmotriti svoju publiku kako biste spriječili potencijalni gubitak prijateljstva. Slično načelo vrijedi i za neuspjehe i poteškoće s kojima se susrećemo u životu. Budete li stalno raspravljali o svom postojanju i iskustvima u negativnom svjetlu, neizbježno ćete privući energetske vampire koji napreduju na tuđoj nesreći.

BONUS TEKST

S obzirom na to da većina pojedinaca svakodnevno koristi svoje televizore, bitno je održavati rutinu brisanja prašine i čišćenja. Unatoč tome, primjena neprikladnih tehnika čišćenja može rezultirati nepopravljivom štetom na skupom uređaju, izvještava HomesAndGardens.

  • Dakle, dok je razumijevanje ispravnih metoda za čišćenje televizora ključno, jednako je važno znati što izbjegavati tijekom procesa čišćenja i koje proizvode ne bi trebalo koristiti. 1. Suzdržite se od korištenja jakih kemijskih proizvoda za čišćenje. – Jennifer Ebert, zamjenica urednika časopisa Homes & Gardens, navodi da iako se proizvodi dizajnirani za staklo i unutarnje površine mogu činiti prikladnima za čišćenje televizora, vjerojatno će uzrokovati više štete nego koristi.

Ova kemijska sredstva za čišćenje obično uključuju sastojke kao što su alkohol, amonijak i benzen, koji mogu ukloniti sloj protiv odsjaja na televizijskom ekranu. Osim toga, savjetuje se izbjegavati proizvode koji sadrže aceton. Kada birate komercijalno dostupno sredstvo za čišćenje, uvijek odaberite ono koje ne sadrži navedene kemikalije ili bilo koji oblik abraziva. Možda bi bilo mudro odustati od kupnje specijaliziranog “kompleta za čišćenje ekrana”, budući da se ti setovi obično sastoje od krpe od mikrovlakana i male bočice otopine koja se pretežno sastoji od vode.

  • Odabir standardne krpe od mikrovlakana i njezina uporaba bez ikakve otopine za čišćenje – samo za uklanjanje prašine – često je ekonomičniji izbor. Skromna količina destilirane vode može se koristiti kao blagi domaći sprej za čišćenje ili kao zamjena za specijalizirane maramice za čišćenje zaslona. 2. Razmotrite vrstu krpe za čišćenje koju koristite.

Stručnjaci univerzalno preporučuju korištenje visokokvalitetnih, neabrazivnih krpa za čišćenje raznih površina u domu, uključujući i televizijske ekrane. Korištenje abrazivnih krpa, papirnatih ručnika ili drugih materijala umjesto mekših opcija može dovesti do potencijalnog oštećenja.

Besplatno