Postoji mnogo načina za pripremu gulaša, a ovo je ključ za postizanje najfinijeg autentičnog gulaša, o čemu govori chef Ivica Štruml. Odabir prave vrste mesa najvažniji je aspekt zadatka. – Počnite s goveđim vratom. Kad dinstate luk, važno je prepoznati pravi trenutak za uvođenje mesa. Luk zahtijeva ravnotežu gustoće, slatkoće i okusa bez nadmoćnog okusa “kuhanog luka”.

  • Stoga ne smiju biti pretjerano zapečeni ili presvijetli jer će obje krajnosti umanjiti okus jela. Težite sredini sličnoj onoj koju biste koristili za rižoto. Meso narežite na veće kocke, savjetuje Štruml, prije nastavka. – Jednostavno skinite opne i tetive s mesa, a mast ostavite netaknutu da se otopi i pojača okus jela. Budite velikodušni s vinom, pazite da odaberete i kvalitetan izbor.

Idealno vino za gulaš je crno, po mogućnosti ono koje rado pijete. U 1 decilitar suncokretovog ulja ili svinjske masti stavite 1 kilogram junećeg vrata narezanog na krupnije kockice, 500 grama crvenog luka, 40 grama češnjaka, 5 grama kima (ili pola žličice), 4 lista lovora i malo vezica peršinova lišća. tjestenina priprema: U čvršćoj tavi zagrijte mast dok se ne počne dimiti, pazeći da se previše ne dimi.

  • Zatim dodajte nasjeckano meso i pržite ga na jakoj vatri prije nego što ga izvadite iz posude. Zatim u preostalu masnoću umiješati sitno nasjeckani luk. – Štruml savjetuje da se ne riba, blenda i slično kako bi se proces pojednostavio, navodeći da takav luk daje jelima grozan okus. Započnite prženjem luka, povremeno ga miješajući dok ne dobije zlatnosmeđu boju, ali pazite da ne potamni. Zatim vratite meso u tavu i miješajte dok tekućina ne ispari, učinkovito dehidrirajući meso.

Potom ulijte vino i kuhajte ga dok potpuno ne ispari, ostavljajući svoj okus. U ovom trenutku ste dehidrirali meso po drugi put. Dvije trećine nasjeckanog češnjaka dodajte sitno naribano korjenasto povrće, tri lista lovora, mljevenu papriku, sol i papar. Kako povrće otpušta vlagu, pustite je da ponovno ispari, označavajući treću dehidraciju. Da je sva tekućina isparila znat ćete po zvuku prženja, navodi N1.

BONUS TEKST

Mnogi se ljudi danas obraćaju psiholozima za savjet, često zbog zabrinutosti da možda nisu na dobrom putu i sa željom da poboljšaju svoj život ili “rade na sebi”. Ovako je to utjecalo na putovanje jedne žene. Poznati ruski psiholog Mihail Labkovski često daje savjete koje dijelimo. S više od 40 godina iskustva, smatra se jednim od vrhunskih obiteljskih psihologa. Kako bi unaprijedila svoj život i usredotočila se na osobni razvoj, Julia je odlučila temeljito primijeniti preporuke dr. Labkovskog.

  • Evo što se dogodilo nakon tjedan dana: Prvo pravilo: Slijedite vlastite želje. Dugo sam imao želju cijelu svoju plaću iskoristiti isključivo za vlastiti užitak, a ne štedjeti ili izdvajati za najnužnije stvari poput hrane i računa. U samo tri dana sve sam potrošio. Tada sam saznala da će mom suprugu plaća kasniti tri dana. Bio je to mučan trenutak i osjećao sam se iznimno tjeskobno. Kako bih smirila živce, odlučila sam odjenuti novu haljinu i nanijeti malo skupe šminke koju sam kupila, uvjeravajući samu sebe da zaslužujem ovaj luksuz i da ovo jednokratno uživanje neće biti štetno.

Ipak, pokazalo se uzaludnim. Moj me um neprekidno podsjećao, danonoćno, na pogrešku koju sam napravio. Kako sam mogao tako nepromišljeno postupiti — ipak imam djecu! Ipak, sljedećih sam se dana pokušavao pridržavati tog načela i radio sam samo ono što sam želio. Međutim, to je bilo nemoguće postići bez sredstava. Dok sam putovao na posao, žudio sam za kavom, ali podsjetio sam se na sve slabije financije. Htjela sam kupiti haljinu za rođendan svoje kćeri, ali sam shvatila da bez novca mogu samo promijeniti izgled one koju ona već posjeduje.

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here