Miroslav Ilić je godinama u stabilnom braku sa Gordanom, bez obzira što su mnogi pokušali da ih odvoje pričama kako je vara i kako ima druge žene. Ipak, i Gordana je sama svjesna da će pored nje u njegovom srcu biti i još jedna žena.
Među Miroslavom Ilićem i Silvanom Armenulić bilo je snažno prijateljstvo. Početkom osamdesetih Miroslav Ilić već je stekao značajnu slavu u svijetu zabave. Sarajevski AS, vrlo popularne novine u to vrijeme, posvetile su više navrata prikazivanju Ilićeva života i karijere, osvojivši širu publiku kombinacijom zadivljujućih priča i zadivljujućih fotografija. Sudbina kao da je zadržala dah kad je album započeo zanosnom melodijom Devojke iz grada, kao da je pjevačica strpljivo čekala svoj trenutak vječne slave.
Diskografi su bili razboriti, namjerno čekajući svoje vrijeme gotovo godinu dana prije nego što su nadobudnom umjetniku dali priliku da snimi novi singl. Ipak, na kraju je predstavio moćnu pjesmu pod nazivom “Selo moje zavičaju mio”. Istodobno, zapljuskivala je bujica poziva za koncerte, željnih da pokaže svoj talent na pozornici. Miroslav je jako cijenio podršku istaknutih slavnih osoba tog doba. Posebno mjesto u njegovom srcu ima nezaboravni poziv kultne Silvane Armenulić, nedvojbeno vladajuće kraljice glazbene industrije tog vremena.
Miroslav Ilić i Silvana Armenulić zajedno su krajem sedamdesetih krenuli na opsežnu jednomjesečnu turneju po Australiji. U početku sam bio skeptičan kada mi je renomirana Silvana predložila suradnju i raspitivao se za honorar. Bio sam na gubitku riječi kada je trebalo navesti cijenu. U grupi su bili i Hasim Kučuk Hoki i Branka Šćepanović. Da pojačaju pritisak, tražili su plakate, ali nisam ih imao. No, brzo su tiskali tisuću plakata, pa su se moji plakati distribuirali u Australiji umjesto u Jugoslaviji”, ispričao je Miroslav Ilić.
Zadatak putovanja u Australiju i nastupa u prepunim dvoranama za Miroslava je bio veliki izazov. U studiju, okružena Silvanom, Hokijem i Brankom, ostajem bez riječi, znanje mi gotovo izmiče. Silvana je, u svoju pohvalu, prva prepoznala moj glas slavuja. Od tada sam postao poznat kao „Slavoj iz Mrčajevaca“. U nadolazećim godinama Miroslav će ostvariti brojna postignuća, uključujući snimanje pojedinačnih pjesama, osvajanje naklonosti publike, izvanredne nastupe na cijenjenim događajima kao što su “Beogradska skupština” i “Ilidža”, te suradnju s raznim pjevački ansambli diljem Jugoslavije.
Osim zanosnih nastupa, Miroslav Ilić trenutno priprema novu pjesmu koja će uskoro biti predstavljena. To uključuje iskrene melodije “Tisuću suza”, “Sjećam se našeg rastanka” i “Upoznali smo se u travnju”, koje su postigle izuzetan uspjeh tijekom njegovog izvanrednog nastupa na inauguralnom međunarodnom festivalu narodne glazbe u Parizu. Rođen 10. prosinca 1950. godine u pitoresknom selu Mrčajevci pokraj Čačka, Miroslav Ilić cijenjena je ličnost u narodnoj glazbi.
Njegove godine formiranja bile su prožete jednostavnošću i skromnošću ruralnog života, dok su također bile obogaćene bezbrojnim glazbenim utjecajima koji će oblikovati njegovu buduću karijeru. Glazba je imala neizostavnu ulogu u svakodnevnom životu Miroslavove obitelji, a njihov dom služio je kao mjesto okupljanja prijatelja i rodbine, gdje su melodije ispunjavale zrak. U to vrijeme rijedak posjed, Miroslavov otac posjedovao je radio, što je mladom Iliću pružilo priliku da istražuje širok spektar glazbenih žanrova i otkriva razne umjetnike.
Miroslavljeve formativne godine bile su ispunjene melodijama Jimija Hendrixa, Janis Joplin i kultne grupe Eagles. Uz ove legendarne umjetnike, njegovim kućanstvom odjekivale su tradicionalne narodne pjesme, ostavljajući neizbrisiv trag na njegovim glazbenim preferencijama i osebujnom stilu. Godine 1972. Miroslav Ilić je krenuo na svoj pjevački put izdajući singl pod nazivom “Voleo sam devojku ž grada”.
Ova pjesma, čiji je autor Dobrica Erić, a komponirao Obren Pjevović, snimljena je pod izdavačkom kućom Diskos iz Aleksandrovca. Nakon početnih uspjeha, Ilić postiže zapaženo priznanje svojim LP-om “Sreli smo se, davno je bilo” koji je snimio 1979. u Produkciji Radio-televizije Beograd. Sljedećih godina počinje surađivati s istaknutim skladateljima kao što su Dragan Aleksandrić, Predrag Vuković Vukas i tekstopisac Radmila Todorović Babić.