“Dobro jutro svima. Ovako počinjem dan. Prvo popijem toplu mineralnu vodu s kriškom limuna i limete. Zatim otvorim vrata hladnjaka i izvadim one zelene štapiće celera. Stavim ih u sokovnik nakon hladnog prešanja.“, kaže Novak Đoković. “Ovaj sok je prepun minerala, soli i još neotkrivenih elemenata koji čiste jetru.

  • On je čudotvorac, i za mene i moju ženu, kao i za našu djecu. Doduše, ne uzimaju ga u čistom obliku, ali s dodatkom soka od krastavca ili jabuke”, ispričao je Novak. Vitamini K, E, C i B nalaze se u izobilju u celeru. Bogata je kalcijem i folnom kiselinom, sa snažnim diuretičkim djelovanjem. Može se jesti sirovo, ali ako niste ljubitelj okusa ovog povrća, možete napraviti i sok.

Jednako dobro će djelovati i na organizam. A evo što kaže znanost i provedena istraživanja. Zašto je celer tako dobar i zašto bi se trebao redovito naći na vašem jelovniku: Može sniziti krvni tlak Celer sadrži ftalid koji je spoj koji će smanjiti proizvodnju hormona stresa, kao i opustiti mišiće oko arterija omogućujući im da se otvore, a to će zauzvrat poboljšati cirkulaciju.

  • Sadržaj kalija u celeru djeluje na stabilizaciju otkucaja srca i snižavanje krvnog tlaka. Može regulirati razinu kolesterola Butilftalid je odgovoran za održavanje normalne razine kolesterola, među ostalim blagodatima za dobar rad srca. Povoljno djeluje na probavu Sadrži spoj poznat kao NBP koji ima sposobnost poboljšanja cirkulacijskih funkcija unutar crijeva.

Pomaže kod mršavljenja i hidratizira Osim što je prepun vode i vlakana, sadrži samo 10 kalorija što ga čini idealnim partnerom za one koji su na dijeti. Pojačivač imuniteta Visok sadržaj vitamina C čini celer i njegov sok jednim od najboljih prijatelja dobrog imuniteta. Osim vitamina C, kumarin je odgovoran za održavanje obrambene snage organizma. Povoljno djeluje na kožu.

  • Ako vodite rat s aknama na licu ili bilo kakvim problemima s kožom, pijenje soka od celera svako jutro na prazan želudac može vam pomoći da dobijete tu bitku. Priprema soka: Možete koristiti samo celer, ali za dobar okus nutricionisti predlažu da uz njega upotrijebite jedan krastavac i jednu zelenu jabuku te ih izmiksate u sokovniku ili blenderu.

BONUS TEKST

Osim očitih znakova bolesti, postoje i neki nevidljivi koje smo skloni zanemariti: Glavne bolesti poput raka ne mogu se identificirati odjednom gledajući samo početne simptome. Zbog toga se kod mnogih ljudi bolest dijagnosticira u kasnijim fazama i postoji mogućnost da bolest napreduje. Kasniji stadiji mogu uključivati ​​sljedeće kod raka bubrega: krv u mokraći stalna bol u kukovima ili leđima nedostatak apetita gubitak težine ekstremni umor Rak je rezultat primarne pojave genetskih mutacija stanica, koje mogu biti naslijeđene ili stečene tijekom života kao rezultat izloženosti čimbenicima iz okoliša, kao što je razina kancerogenih spojeva, posebno raznih elemenata duhanskog dima. Pušenje, uključujući i pasivno pušenje, faktor je rizika za rak bubrega jer bubrezi filtriraju krv koja prolazi kroz njih često sadržavajući štetne tvari koje su u organizam dospjele kroz pluća putem dima. Rizičnu skupinu za rak bubrega čine starije i pretile osobe, bolesnici s hipertenzijom ili limfomima te ovisni o analgeticima. Uz očite simptome bubrežne bolesti, postoji još nekoliko latentnih koje smo skloni previdjeti: Bubreg, doktore Visoki krvni tlak Anemija Bol u lijevom ili desnom hipohondriju Otečene zglobove Otežano disanje, bol u kostima i hemoptiza mogu ukazivati ​​na udaljene metastaze. Teško je službeno dijagnosticirati ove vrste raka bubrega zbog stanja bubrega u tijelu. Međutim, imajte na umu da je izlječenje moguće. Obično zahtijeva kiruršku eksciziju tkiva, nakon koje slijede dodatne terapije. Prognoza ove bolesti je relativno dobra čak i kod starijih bolesnika.

Besplatno