S namjerom da počne zdravo živjeti, Natalija Mihajlova, ruska državljanka, donijela je hrabru odluku preseliti se iz Petrovca ​​na Mlavi u mirno selo Zabrđe. Okružena bujnim drvećem, kristalno čistim izvorima i bujnim šumama koje vrve gljivama, Natalija je naišla na sve ono što joj je potrebno u životu, i to u Srbiji. Sada ona i njenih pet sinova uživaju u ljepoti svog prostranog imanja od 30 hektara, smatrajući Srbiju svojom pravom domovinom.

Natalija strastveno opisuje Srbiju kao utopiju, mjesto gdje se može pronaći svaki element neophodan za radosno postojanje. Od svojih očaravajućih šuma, veličanstvenih planina i netaknutih jezera i rijeka, do obilja hranjive hrane, ljekovitog bilja i dobrodušnog stanovništva, Srbija posjeduje neodoljivu privlačnost za Ruse koji traže utjehu i zadovoljstvo. Stoga ne čudi što je Srbija osvojila srca nebrojenih Rusa koji su razvili nepokolebljivo obožavanje ove izvanredne zemlje, piše Magazin Novosti. Na plodnom Mlavskom trnu Natalija je uzgajala razne kulture, među kojima i suštinsku rusku repu koja je služila kao osnovna hrana. Natalija otkriva da krumpir nije uvijek imao tako cijenjeno mjesto u ruskoj kuhinji, umjesto toga, repa je bila primarni izvor prehrane prije uvođenja krumpira u Europu.

Kao rezultat toga, Natalijina obitelj suzdržava se od konzumiranja krumpira i umjesto toga daje prednost repi zbog njezinih zdravstvenih prednosti. Natalija se pri sadnji na svom velikom zemljištu odlučila za lokalno uzgojenu mrkvu umjesto za industrijske hibride. S početkom proljeća, njezin je vrt procvjetao, sa živopisnim gredicama salate, luka, heljde i graška koji su izranjali pod toplom sunčevom svjetlošću. Natalija i njezina djeca posebno su se oduševili graškom, uživajući u njegovom slatkom okusu na osebujan način koji je uvijek zadivio promatrače. Ruskinje imaju dugu tradiciju sadnje selena i rute, praksa za koju Natalia potvrđuje da je raširena. Ove biljke imaju veliku važnost i o njima se pažljivo brine. Selen je posebno poznat po svojoj sposobnosti pročišćavanja crijeva eliminacijom parazita. Natalia predlaže da je uključivanje selena u salate prikladno za održavanje zdravog probavnog sustava.

Štoviše, korijen ove biljke koristio se kao tradicionalni lijek za razne bolesti kao što su hipertenzija, angina pektoris, poremećaji želuca i jetre, bolesti kostiju i parodontne bolesti. Osim toga, odigrao je ključnu ulogu u borbi protiv tuberkuloze. Natalija Mihajlova, zagovornica prirodnih lijekova i zagovornica izbjegavanja kemijskih tretmana, ističe važnost berbe korijena u fazi cvatnje. Kada se suoči s bolešću, Natalija se okreće “prirodnim antibioticima” poput propolisa, češnjaka, luka, limuna i đumbira. Osim toga, u svoju dnevnu rutinu uključuje raznoliku ponudu čajeva, uključujući čaj od metvice, čaj od lipe, čaj od kadulje, čaj od kamilice i čaj od bršljana.

BONUS TEKST : Srijemoš

Srijemoš, biljka koja raste u raznim vrstama šuma na nadmorskoj visini od 1600 m, posjeduje izuzetna ljekovita svojstva i ima širok spektar djelovanja na ljudski organizam.  Opsežna istraživanja koja su proveli znanstvenici otkrila su njegovu neusporedivu učinkovitost u pročišćavanju crijeva, želuca i krvi. Ova izvanredna biljka bogata je eteričnim uljima, mineralnim solima, šećerom, vitaminom C, karotenom, bjelančevinama, mastima i alicinom koji joj je primarni sastojak.

Uspijeva na vlažnom tlu u listopadnim, crnogoričnim i mješovitim šumama. Od prvih snježnih padalina do lipnja, ova se biljka pojavljuje. Nadzemni dio se bere u proljeće, a listovi prije cvatnje. Svježa lukavica bere se od kolovoza dok biljka ne počne proizvoditi sjeme. Ne postoji niti jedna biljka koja može dostići učinkovitost ove u pročišćavanju želuca, crijeva i krvi, što ju čini savršenim izborom za detoksikaciju organizma nakon duge zime. Jednostavnim trljanjem bilo kojeg dijela ove biljke između prstiju odmah ćete osjetiti izrazitu aromu češnjaka.

Besplatno