Svakodnevno se opterećujemo nepotrebnom prtljagom i mnoštvom štetnih navika zbog kojih se često osjećamo lišeno, nezadovoljno i nezadovoljno. nesretnica Kako bismo njegovali potrebnu pozitivnost za sreću, imperativ je provesti manje i veće promjene u našim životima. Dopustite nam da predstavimo tri nekomplicirane prilagodbe kojih se morate odreći kako biste postigli veće zadovoljstvo i radost:

1. Težnja za izvrsnošću Čežnja za nedostižnim uobičajena je ljudska želja, bilo da se radi o idealnom poslu, braku, obitelji ili tjelesnoj građi. Međutim, ključno je prepoznati da su ti ideali samo plod naše mašte. Ideja da drugi imaju besprijekorne živote, dok mi ostajemo čeznuti, nije ništa više od varljive iluzije. Nesavršenost nas okružuje, a potraga za savršenom egzistencijom poput onih prikazanih u filmovima je uzaludna. Umjesto toga, trebali bismo prigrliti nesavršenosti i pronaći radost u malim životnim zadovoljstvima.

2. Pesimističan pogled Prema psiholozima, na naše raspoloženje i opću sreću uvelike utječu negativne misli i pesimističan način razmišljanja. Nažalost, naši su životi ispunjeni neizbježnim negativnim događajima i okolnostima s kojima se moramo suočiti. Stoga je nepotrebno izlagati se dodatnim negativnim mislima. Sljedeći put kada imate negativna mišljenja o sebi, svom poslu, partneru ili bilo kojem drugom aspektu života, odvojite trenutak da zastanete i potražite pozitivne aspekte u tim situacijama. Otkrit ćete da pozitiva itekako postoji, prenosi zpodovna.hr.

Život u prethodnim vremenima bio je znatno drugačiji od onoga što doživljavamo danas. Negativne emocije imaju tendenciju nakupljanja kao rezultat razmišljanja o prošlosti. Bilo da se radi o promišljanju propuštenih prilika ili žaljenju za prošlim vezama, poslovima ili načinima života, fiksiranje na prošlost neizbježno dovodi do osjećaja tuge, čežnje i razočaranja. Za postizanje sreće ključno je odreći se prošlosti i prihvatiti prilike koje su pred nama.

Prošlost je nepromjenjiva, ali sadašnjost je pod vašom kontrolom, zbog čega je neophodno pristupiti joj s pozitivnim načinom razmišljanja. Usredotočite se na ono što je pored vas ili na ono što je pred vama, jer tu leži pravo zadovoljstvo. Informacija je preuzeta sa stil.kurir.rs.

BONUS TEKST:

Pripadajući kategoriji anksioznih poremećaja, opsesivno-kompulzivni poremećaj (OKP) manifestira se prisutnošću opsesivnih misli praćenih vidljivim ili nevidljivim kompulzivnim ponašanjem. U okviru ovog poremećaja, pojedinci doživljavaju jednu ili više nametljivih i ponavljajućih misli ili slika koje uzrokuju uznemirenost i generiraju osjećaje tjeskobe.

Opsesivne misli posjeduju značajnu karakteristiku koja ih izdvaja – njihov sadržaj često je u suprotnosti s temeljnim vrijednostima i moralnim uvjerenjima pojedinca. Te se misli mogu vrtjeti oko nanošenja fizičke ozljede sebi ili drugima, često uključujući ekstremno nasilje ili čak oduzimanje života. Oni također mogu istražiti seksualno neprikladno ponašanje, kao što su incestuozne ili pedofilske misli, ili kod heteroseksualnih pojedinaca, misli i slike koje sugeriraju homoseksualne sklonosti.

Osim toga, mogu biti prisutne i bogohulne misli, poput psovki usmjerenih prema Bogu. Oni koji doživljavaju ove opsesivne misli ili slike žive u strahu da bi mogli djelovati prema tim mislima. Oni čvrsto vjeruju da je sadržaj njihovih misli na neki način povezan s njihovom osobnošću, označavajući sebe kao potencijalne “ubojice, silovatelje, pedofile itd.” To dodatno pojačava njihovu tjeskobu i strah. U biti, oni dolaze do zaključka da ako misao ili slika nanošenja štete uđe u njihov um, to označava njihovu sposobnost da izvrše takve radnje.

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here