Čišćenje pregrada mašine za veš je jednostavan, ali važan korak za održavanje njene funkcionalnosti i sprečavanje nakupljanja ostataka deterdženta, omekšivača ili kamenca. Evo kako možete to učiniti:

  • Za optimalan rad ključno je očistiti spremnik perilice. Redovito održavanje potrebno je za učinkovito funkcioniranje vaše perilice, jer nakupljanje kamenca i ostataka deterdženta tijekom vremena može dovesti do oštećenja i umanjiti kvalitetu pranja. Začepljenja nastala nakupljenom prljavštinom začepljuju odvod, što dovodi do neadekvatnog pražnjenja deterdženta i potencijalno uzrokuje neugodan miris koji izlazi iz perilice rublja.

Povećanje čistoće ovog kućanskog aparata može posljedično produžiti njegov vijek trajanja. Potrebni materijali uključuju: 50 grama vodikovog peroksida, 3 žličice sode bikarbone i 3 žličice deterdženta za pranje rublja. Način rada: Sve sastojke dobro sjediniti. Pažljivo odvojite dozator deterdženta i nanesite pripremljenu smjesu u debljem sloju po površini dozatora. Ostavite da odstoji 15 do 30 minuta, ovisno o stupnju kontaminacije.

  • Zatim ga očistite spužvom i temeljito isperite pod tekućom vodom. Isti proizvod primjenjiv je i za čišćenje bubnja perilice rublja. Dobio sam smjernice u vezi s mojom perilicom rublja od prijatelja čiji je suprug iskusan tehničar na terenu (sada u mirovini, ali još uvijek nudi pomoć onima kojima je potrebna). Pokušajte; zadovoljstvo je zajamčeno! Najhvalevrijednije povratne informacije pokazuju da je njihova perilica rublja radila bez problema više od 20 godina, bez plijesni, neugodnih mirisa i naslaga kamenca.

Često ga koristim i iako mnogi predlažu korištenje octa, smatram da je ova metoda učinkovitija za moje potrebe. Važno je napomenuti da je ovaj pristup čišćenju istinski prikladan samo na povremenoj osnovi. Ovo čišćenje obično provodim svaka 2 do 3 mjeseca.

  • Za učinkovito uklanjanje naslaga kamenca s grijaćeg elementa, najjednostavniji pristup uključuje upotrebu obične limunske kiseline. Preporuča se staviti 100-200 g limunske kiseline u dozator deterdženta. Započnite ciklus pranja na temperaturi od 60 stupnjeva. Ova nekomplicirana metoda temeljito čisti perilicu i uklanja kamenac sa svih kritičnih dijelova, prvenstveno grijača i bubnja.

Osim toga, provjerite je li gumena brtva perilice rublja čista. Za pripremu otopine za čišćenje pomiješajte 1 žlicu limunske kiseline s pola litre vode. Uronite tkaninu u gore navedenu smjesu, pazeći da je unutrašnjost dobro zabrtvljena. Ovaj postupak će ukloniti tlo, naslage i spore plijesni. Primjenom ovih metoda čišćenja vaša perilica će postići znatno čišće stanje i zadržati svoju učinkovitost dugi niz godina.

  • Prema preporuci čitateljice Peta, perilicu rublja, osobito ako je stara oko dvije godine i često se koristi, obavezno je očistiti, čak i za pranje na nižim temperaturama. Nedavno je moj muž primijetio da su njegove košulje izgubile prijašnji svježi miris. Iako nisam posvetila značajnu pažnju ovoj promjeni, moja svijest o mirisu je smanjena zbog mog trenutnog porodiljnog dopusta, što je rezultiralo manjim angažmanom oko pranja rublja.

Ipak, također sam shvatio da je neugodan miris koji se širi iz perilice rublja i rublja znatno ispod očekivanog standarda. Prijateljica je iznijela svoje stajalište o boosteru na koji je naišla u televizijskom programu. Neugodan miris, kako pokazuju navedene informacije, proizlazi iz zaostalog praha, prljavštine i masnoće koji se ne tope na nižim temperaturama, te ostaju u perilici rublja i stvaraju neprijatan miris.

  • Za uklanjanje ovih ostataka preporučuje se korištenje standardnih tableta za pranje posuđa. Osobno sam isprobala ovu metodu i uspješno otapa i masnoće i naslage. Postupak je jednostavan: stavite dvije tablete u perilicu rublja, namjestite temperaturu na 90 Celzijevih stupnjeva i pustite perilicu da radi prazna. Dokazano je da ovaj pristup učinkovito uklanja sve neugodne mirise iz rublja.

Kao rezultat toga, ovaj postupak provodim najmanje jednom svaka tri mjeseca. Posljednjih deset godina sam proizvodim i koristim vlastiti prašak Calgonit (kamenožder), koji je osigurao besprijekoran rad moje perilice rublja. Također sam preporučio ovo rješenje prijateljima koji imaju problema s kamencem ili neugodnim mirisima, a pokazalo se djelotvornim i kod njih.

  • Za pripremu domaćeg deterdženta za pranje rublja potrebni su sljedeći sastojci: 2 dijela sode za pranje koja djeluje kao baza i osigurava kvalitetnu vodu za čišćenje unutrašnjosti perilice rublja. Uz to, potrebne su dvije porcije sode bikarbone, jer ona učinkovito otapa masnoću. Preporučljivo je koristiti 2 dijela limunske kiseline, unatoč preporuci izvornog recepta od samo 1 dijela.

Ova kiselina ne samo da povećava učinkovitost čišćenja, već posjeduje i antibakterijska svojstva, pomaže u uklanjanju kamenca i daje ugodan miris. Koristi se dio nejodirane soli, jer ona omekšava vodu. Metoda uključuje temeljito miješanje sastojaka i njihovo prebacivanje u spremnik koji se može zatvoriti. Za potrebe čišćenja koristim nekoliko žlica (cca 4-5), stavim ih u praznu perilicu i izaberem ciklus na 90 stupnjeva. Dodatno, stavljam 1 žlicu izravno u bubanj tijekom ciklusa pranja; ovo pomaže u omekšavanju vode i pridonosi čišćenju perilice rublja pri svakoj uporabi. Ovaj proizvod se također koristi u perilici posuđa.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here