Kada ispupčeni intervertebralni disk pritisne išijatični živac, to uzrokuje bol koja se širi niz nogu. Ovo stanje se obično naziva išijas. Za išijas je karakteristična bol koja prati tok išijadičnog živca koji polazi iz donjeg dijela leđa, prolazi kroz kukove i stražnjicu te se proteže niz obje noge.
- Kako prenosi uspesnazena.com, ako se povrijedi prostor kroz koji prolazi živac, može doći do uklještenja. Bol koja potječe iz donjeg dijela leđa zrači prema dolje, proteže se do natkoljenice, ispod koljena, pa čak dopire do lista i stopala. Ovu bol karakterizira intenzitet i postojanost, nalik na peckanje, praćeno utrnulošću noge, što otežava pokretljivost.
Tipično, bol je lokalizirana na jednoj nozi i nadilazi nelagodu koja se osjeća u lumbalnoj regiji. Značajno je da bol ima tendenciju eskalacije tijekom noći, kao i nakon duljeg razdoblja stajanja, sjedenja, kihanja, kašljanja i napora. Dok konvencionalno liječenje išijasa uključuje davanje propisanih lijekova, preporučljivo je nadopuniti ovaj pristup vježbama za istezanje mišića.
- Uključivanjem ovih jednostavnih vježbi u svoj režim liječenja, možete osjetiti olakšanje od boli u iznimno kratkom vremenskom razdoblju. Ovdje su neke preporučene vježbe koje su posebno usmjerene na uklješteni išijas, obično poznat kao išijas. Rutine istezanja mogu donijeti značajne prednosti jer učinkovito smanjuju upalu i posljedično ublažavaju nelagodu.
Naravno, početne faze mogu predstavljati izazove, pa se upravo zato vježbe izvode postupno, pojačavajući istezanje tijekom izdisaja. Započnite tako da se naslonite na ravnu površinu, zatim savijte nogu koja osjeća bol i nježno je privucite bliže ramenu. Nakon što osjetite rastezanje, pokušajte zadržati ovaj položaj 30 sekundi.
- Nastavite tako da ispružite nogu, napravite kratki predah i ponovite ovu vježbu još dva puta. Još jednom zauzmite ležeći položaj i nastavite savijati koljena, postupno ih privlačeći prema prsima, pazeći da vam stražnjica ostane čvrsto uzemljena.
Slijedite prikazanu vizualnu referencu i prekrižite noge u skladu s tim, a zatim uhvatite nezahvaćenu nogu s obje ruke i nježno primijenite napetost. Zadržite ovaj položaj dodatnih 30 sekundi prije otpuštanja i vraćanja u početni položaj. Ponovite ovu vježbu dva puta. Uključujući se u ove rutine istezanja, aktivno potičete protok krvi, učinkovito uklanjajući svaku stagnaciju mišića i ubrzavajući proces ozdravljenja.
BONUS TEKST:
Da bi se postigli željeni rezultati, potrebno je ovaj lijek uzimati ujutro na prazan želudac, u dozi od 0,5 dl, tijekom 25 uzastopnih dana. Nakon ove početne faze potrebna je pauza od 10 dana prije nastavka istog režima dok se ne primijeti poboljšanje vašeg zdravstvenog stanja. Nakon što se postigne ovo poboljšanje, savjetuje se prekinuti korištenje lijeka.
Otkrivanjem drevnog recepta unutar zidina davno zaboravljenog samostana, netko može iskoristiti njegova ljekovita svojstva kako bi poboljšao svoje opće dobro. priprema: Recept zahtijeva izdašnu količinu od 300 grama češnjaka. Kilogram limuna, uključujući i koru, sameljite u finu gustoću.
Nakon toga zagrijte 1,5 litara vode do točke vrenja, a zatim smanjite temperaturu prije nego što stavite mljeveni češnjak i limun. Poklopite lonac i ostavite da se smjesa kuha isključivo na laganoj vatri 14-15 minuta, pazeći da ne prekoračite to vrijeme. Nakon što prođe zadano vrijeme, lonac maknite s izvora topline i ostavite da se ohladi.
U ovom trenutku, tibetanski lijek je pripremljen i treba ga pažljivo prebaciti u pokrivenu staklenu posudu, kao što je staklenka, za skladištenje. U cilju postizanja optimalnih rezultata, preporučuje se uzimanje ovog lijeka ujutro, bez ikakvog obroka, u količini od 0,5 dl, u trajanju od 25 dana uzastopno.
Nakon tog razdoblja bitno je napraviti pauzu od 10 dana prije nastavka istog režima dok se vaše zdravlje ne poboljša. Nakon što se vaše stanje poboljša, savjetuje se da prestanete koristiti ovaj lijek.