Na društvenim mrežama u današnjem vremenu možemo pronaći mnoštvo zanimljivih članaka a jedan od takvih se tiče mlade i uspješne žene po imenu Korin Hoffman, koja dolazi iz Švicarske. Kako je objašnjeno, ona je bila vlasnica jednog butika i uživala je u svim blagodatima raskošnog života, sve dok nije donijela iznenadnu odluku 1987. godine, a tada je odlučila da se uputi u Keniju.

Kako je objasnila, doživjela je duboku transformaciju 1987. kada je donijela spontanu odluku da krene na putovanje u Keniju, nesvjesna činjenice da će se ta ekspedicija pokazati ključnim trenutkom u njezinoj osobnoj priči. Tijekom putovanja trajektom za Mombasu, Korin je pogled zaokupila upečatljiva prisutnost Maasai ratnika. Njegove osebujne crte lica, uključujući njegovu vatreno crvenu kosu ukrašenu nizom dragulja i prepoznatljiv pojas koji mu je pričvrstio struk, ostavile su neizbrisiv dojam na nju. Ovaj će se susret pokazati kao trenutak transformacije, gurnuvši je u vrtlog nepredviđenih okolnosti.

Čini se da Korin nije bila jedina posjetiteljica koju su zarobili domorodački narodi, ali je nedvojbeno bila jedina koja je u potpunosti podlegla privlačnosti Maasai ratnika. Ovaj prvi susret označio je početak ljubavne priče koja će ostaviti neizbrisiv trag, potaknuvši Korin da na kraju ispriča svoje neobično putovanje u knjizi “White Masai”. Korin portret Maasai ratnika u njegovoj knjizi je zadivljujući, opisujući ga kao nevjerojatno privlačnu osobu, koja podsjeća na mlado božanstvo. Ovaj susret s plemenom Maasai, koji ju je prethodno vodio kroz Mombasu, poslužio je kao snažan pokazatelj da treba krenuti novim putem. Potaknuta ovom spoznajom, donijela je hrabru odluku ostaviti iza sebe svoj poznati život u Švicarskoj – oprostivši se od svog butika, partnera i stabilnosti koju je poznavala – kako bi krenula na putovanje u Keniju, vođena svojom potragom da pronađe ratnik koji je na nju ostavio tako trajan dojam.

Unatoč jezičnoj barijeri između Korin i Lketinge, njezine družice Maasai ratnice, i nesavršenostima u njihovom intimnom odnosu, odlučila je izdržati i nastaviti svoju ljubav prema njemu. Protiv savjeta da žene nisu cijenjene u njegovom plemenu kao što su u drugim društvima, preselila se u selo Lketingine majke. Tri i pol godine živjela je u skromnoj nastambi izgrađenoj od štapova i kravlje balege, jedući kozje meso i prepuštajući se čaju pomiješanom sa šećerom, mlijekom i primjesom krvi.

Unatoč brojnim preprekama, uključujući financijske poteškoće i zdravstvene probleme poput malarije i hepatitisa, Korin je ostala nepokolebljiva u svojoj potrazi. Međutim, rođenje njezine kćeri Napirai predstavljalo je situaciju opasnu po život, prisiljavajući je da se žurno vrati u Švicarsku. Unatoč preprekama i poteškoćama s kojima se suočavala, Korin je razvila duboku vezu s Lketingom i plemenskom zajednicom, zbog čega je osjećala pripadnost svijetu, iako joj se život neočekivano promijenio. Nakon dužeg boravka u Keniji, Korin se na kraju vratila u Švicarsku, gdje je napisala knjigu i bila muza za film “Bijeli Masai”.

Unatoč nevoljkosti da u potpunosti artikulira svoje emocije i motive, Korin je čvrsto vjerovala da je u Keniji otkrila svoj autentični osjećaj pripadnosti i istinsku obiteljsku povezanost, čak i unatoč brojnim kušnjama i preprekama koje je morala svladati.


BONUS TEKST : MASLAČAK 

U našoj današnjoj raspravi, zadubit ćemo se u značaj i prednosti stabljika maslačka. Nakon što shvatite njihov duboki utjecaj na vaše blagostanje, više nećete zanemarivati ​​ove biljke na livadama. Sljedeći put kada naiđete na livade okićene maslačcima, ovo će vam saznanje ostati zapamćeno.

Maslačak, biljka koja cvate dva puta godišnje u proljeće i jesen, posjeduje ljekovita svojstva kroz sve svoje komponente: korijenje, lišće, cvijeće i stabljike. Dok su cvjetovi i listovi maslačka najljekovitiji u proljeće, korijen je najučinkovitije sakupljati u jesen. Svaki pojedinačni dio ove biljke ima jedinstvena svojstva. Danas ćemo se isključivo fokusirati na stabljike maslačka i njihov potencijal da poboljšaju naše cjelokupno blagostanje, bez obzira na vrijeme kada su ubrane.

Biljka maslačak posjeduje izvanrednu sposobnost prikupljanja i skladištenja sunčeve energije, što je čini vrijednim izvorom proteina, vitamina, minerala i raznih drugih korisnih sastojaka. Naime, stabljike biljke maslačka igraju značajnu ulogu u borbi protiv brojnih bolesti koje prevladavaju u današnjem društvu, posebice onih povezanih s metaboličkim poremećajima. Opće je poznato da je maslačak koristan za zdravlje jetre i žuči. No, treba naglasiti da svježe stabljike maslačka mogu učinkovito pomoći u regulaciji metaboličkih funkcija kao prirodni lijek.

Ove tvari imaju sposobnost potaknuti proizvodnju inzulina i regulirati preradu ugljikohidrata i masti u tijelu. Zbog toga se osobama s povišenom razinom šećera u krvi, problemima sa štitnjačom, visokim kolesterolom i prekomjernom težinom savjetuje da ih uvrste u svoju prehranu. Za bolje upravljanje dijabetesom i regulaciju metabolizma, savjetuje se uključiti 6 tek izniklih stabljika maslačka u dnevnu prehranu tijekom faze cvatnje biljke maslačka. Bitno je temeljito očistiti i skupiti biljku uz cvjetove prije konzumacije. Nakon što se operu, cvjetove treba odvojiti kako bi stabljike zadržale svoja dragocjena ljekovita svojstva. Naposljetku, dobro sažvačite stabljike prije gutanja za optimalne rezultate.

Besplatno