Ovo organsko gnojivo bit će vrlo korisno, osobito za pojedince koji se bore potaknuti svoje biljke na cvjetanje. Ako u trgovini kupite cvijet koji ne cvate, osigurajte mu odgovarajuće hranjive tvari. Primijetit ćete da se vraća i počinje bacati pak za pakom. Poslušajte savjet s YouTube kanala Loucos das Plantas.
- Možda ćete se iznenaditi kada saznate da je ovaj izuzetan recept za gnojivo prvenstveno napravljen od uobičajenog povrća: mrkve. Mrkva je bogata dušikom, a također osigurava bitne hranjive tvari poput kalija, fosfora, magnezija, bora, a posebno vitamina E, koji potiče rast i cvjetanje biljaka. Potrebna nam je jedna mrkva. mikser 1 litra vode Postupak: Mrkvu možemo nasjeckati na manje komade i staviti u blender. Dodajte vodu i promiješajte da se sjedini. Ovo je poticaj pun hranjivih tvari za sve vaše biljke.
Zatim smjesu procijedite kroz fino cjedilo i ostavite sa strane za upotrebu kao preljev. Sok od mrkve je bogat dušikom, fosforom, kalijem, magnezijem i borom koji pospješuju rast biljaka. Nakon što ste pomiješali, ostatke mrkve možete staviti u zemlju. Ovo gnojivo za mrkvu prikladno je za korištenje u vrtu i za sobne biljke. Koristite ga jednom mjesečno. Prikladan je za razne biljke, uključujući kaktuse, sukulente, geranije, palme i još mnogo toga.
- Sa samo nekoliko centi svojim biljkama možete osigurati hranjiva koja će pospješiti obilno cvjetanje. Nanesite ga na sve biljke koje nerado rastu, cvjetaju ili izgledaju nedovoljno razvijene. Zalijevanje biljaka koje su trenutno u cvatu pomoći će im da cvjetaju dulje vrijeme. Korištenje gnojiva za mrkvu vrlo je učinkovito, što rezultira bujnim i atraktivnim biljkama. Pokušajte i bit će vam drago.
Cijeli proces možete pogledati u videu koji se nalazi na kraju članka. Alternativna prirodna gnojiva za kućne biljke uključuju ona od sode bikarbone. Dodajte 500 ml vode sobne temperature u odgovarajuću posudu. Dodajte 1 čajnu žličicu sode bikarbone i promiješajte smjesu. Pripremljenu otopinu upotrijebite na korijenu biljke, ali ograničite primjenu na jednom u 30 dana. Ovo gnojivo će sobno cvijeće učiniti robusnijim, bolje podnijeti različite stresne situacije i općenito zdravije.
- Uz to, korištenje ovog gnojiva rezultirat će obilnijim cvjetanjem biljaka. Natrijev bikarbonat i kukuruzni škrob Pomiješajte 0,5 žličice sode bikarbone i 0,5 žličice krumpirovog ili kukuruznog škroba u jednoj litri vode sobne temperature. Svakih 21 dan primijenite dobiveno gnojivo na biljke, koristeći ne više od 1 šalice mješavine za svaku posudu. Gnojivo sadrži korisne minerale koji će ojačati imunološki sustav biljaka. Ocat napravljen od jabučnog vina Pomiješajte 500 ml vode sobne temperature s 1 žličicom jabučnog octa.
Ostavite otopinu da odstoji 1 sat da se aktivira. Koristite ga za zalijevanje biljaka, ali ne više od jednom u 20 do 25 dana. Ovo gnojivo zaštitit će cvijeće od bolesti i opskrbiti ga hranjivim tvarima potrebnim za brži rast. Gnojivo od kurkume Žličicu kurkume pomiješajte s litrom vode i ostavite da kuha dva sata. Koristite ga na biljkama u podnožju, pazite da to ne činite više od jednom svakih 30 dana.
- Ovo gnojivo će ojačati imunološki sustav biljaka, zaštititi ih od bolesti i podržati njihov razvoj i zdrav rast. Šećer i lovorov list. Dodajte 1 litru vode u posudu blendera. Umiješajte 1 žličicu šećera i 3 do 5 malih listova lovora. Pomiješajte sve sastojke dok smjesa ne postane glatka, zatim je procijedite i ostavite da odstoji 2 do 3 sata. Nahranite biljke ovim DIY gnojivom jednom mjesečno.
S ovim gnojivom, biljke će dobiti sve bitne hranjive tvari koje su im potrebne, dobiti energiju i na kraju vas nagraditi živahnim cvjetanjem. Aloe vera i škrob. Nasjeckajte 10 manjih listova aloe, najbolje onih s uskim listovima, na sitne komadiće. Pomiješajte ih mikserom s 1 litrom vode i 1 žličicom krumpirovog ili kukuruznog škroba. Zatim filtrirajte otopinu i ostavite da odstoji 2 do 3 sata.
- Svakih 21 do 25 dana, temeljito zalijte biljke, osiguravajući da vlaga dopre do korijena. Gnojivo će pomoći u obnavljanju zdravlja oslabljenog cvijeća. Također potiče rast i razvoj debelog, bujnog lišća dok istovremeno povećava snagu korijenskog sustava. Nasjeckajte limunovu koru na male komadiće pomoću noža kako biste napravili gnojivo od limunove kore i lovorovog lista. Ostavite da se namače 3 sata u posudi napunjenoj s 1,5 do 2 litre vode, zajedno s 4 do 5 malih listova lovora.
Zatim izlijte tekućinu. Nanesite ovo gnojivo na korijenje biljaka svakih 25 do 30 dana. Ovo gnojivo je idealno za sve vrste cvijeća, osiguravajući im hranjive tvari koje su im potrebne za lijep i uspješan rast. Kukuruzni škrob i lovorov list Dodajte 1 litru vode u posudu blendera. Umiješajte 1 čajnu žličicu krumpirovog ili kukuruznog škroba zajedno s 3 do 5 malih listova lovora. Pomiješajte sastojke dok smjesa ne postane glatka, zatim filtrirajte otopinu i ostavite da odstoji 2-3 sata.
- Dajte biljkama piće svakih 21 do 25 dana. Ovo gnojivo nudi bitnu potporu potrebnu za rast i cvjetanje. Idealan je za pelargonije i druge biljke koje cvjetaju više puta tijekom godine. Gnojivo stvoreno od dehidriranog graška i lovorovog lista. U zdjeli za miješanje pomiješajte 1 žlicu sušenog graška s 5 do 7 listova lovora. Dodajte 1 litru vode i miješajte sastojke dok ne dobijete glatku teksturu. Filtrirajte smjesu i ostavite da odstoji 2 do 3 sata. Dajte biljkama piće svakih 21 do 30 dana.
Ovo gnojivo će ojačati imunitet biljke, pospješiti dodatni rast, ojačati stabljike i izdanke, poboljšati izgled lišća i podržati živahno i obilno cvjetanje. Aloe vera i lovorov list. Nasjeckajte 10 malih listova aloe, pazeći da su uski listovi, na sitne komadiće. Pomiješajte ih mikserom s 1 litrom vode i 3 lista lovora. Zatim filtrirajte smjesu i ostavite da odstoji 2 do 3 sata. Nanesite ovu otopinu na korijenje biljaka svakih 25 dana. Ovo gnojivo igra važnu ulogu u promicanju zdravog rasta i razvoja, a također se učinkovito bori protiv raznih bolesti.