Krečenje je nešto što se radi svakih par godina kako bi enterijer doma bolje izgledao. Međutim, danas je teško naći jeftinog i pouzdanog molera da se taj posao odradi kako treba. Danas vam otkrivamo šta vam može pomoći kod uklanjanja mrlja sa zidova.
- Gotovo svaki dan provodimo sveobuhvatno čišćenje svojih domova, marljivo ribajući i dezinficirajući sve vidljive površine poput pećnice, TV-a, pa čak i radijatora. Ipak, često zanemarujemo najveću površinu od svih: zidove.
Bez obzira na vrstu nanesene boje, zidovi će s vremenom dobiti sivkastu nijansu, a mogu čak dobiti i žućkasti ton ako se puši u zatvorenom prostoru. Prije nego što kupite kantu boje i osnovni alat za osvježenje prostora, razmislite o temeljitom čišćenju koristeći samo tri uobičajena kuhinjska predmeta.
U zdjeli pomiješajte vodu, sodu bikarbonu i znatnu količinu dezinficijensa. U ovu smjesu uronite valjak namijenjen za nanošenje žbuke na zidove i temeljito pokrijte cijelu površinu. Ako je potrebno, možete ponoviti ovaj postupak. Ne samo da će zidovi izgledati revitalizirani, već će i emitirati ugodan miris. Programeri ovog DIY rješenja tvrde da ono učinkovito uklanja mrlje od dječjih bojica i flomastera.
DOPUNSKI TEKST
Točno pred našim očima, nakupine čađi i prljavštine su nestale: upotrijebio sam jednostavnu metodu za revitalizaciju kupaonice koja je bila zapuštena dva desetljeća! Prisutnost crne plijesni na podu pokraj WC školjke neosporno je neprivlačna.
Ove plijesni ne samo da narušavaju estetiku, već predstavljaju i potencijalnu opasnost za zdravlje osoba s astmom ili alergijama. Stoga danas jedva čekamo podijeliti četiri prirodna rješenja za rješavanje ovog problema. Vjerojatno već posjedujete te predmete u svom domu, a da toga niste svjesni, stoga razmotrite ove savjete s web stranice mitrucoscaseros kako biste uspješno eliminirali ovu smetnju.
Ova tehnika će ukloniti samo tamnu mrlju oko WC školjke. Natrijev bikarbonat: Soda bikarbona služi kao odličan apsorber vlage. Jednostavno ga pomiješajte s čašom vode i poprskajte po područjima oko bidea i WC školjke. Nakon toga četkicom za zube očistite prljavštinu. Na kraju, upotrijebite čistu, vlažnu krpu za brisanje površina.
- Za razliku od sode bikarbone, ocat je potrebno nanositi u koncentriranom stanju kako bi se održala njegova kiselost. Ostavite ga neko vrijeme na zahvaćenom području. Nakon što to učinite, provjerite je li temeljito očišćeno, a zatim ga dobro isperite.
Vaša će kupaonica s ovim proizvodom postići izvanredan sjaj i neusporediv stupanj čistoće. Iako je ulje čajevca svakako skuplje od drugih alternativa, njegove značajne prednosti, posebice svojstva protiv gljivica, čine ga vrijednim truda. Pomiješajte 1 žlicu ovog ulja s čašom vode, a zatim krpom nanesite mješavinu na područje, pazeći da ulje prodre u zglobove. Prije ispiranja ostavite da kratko odstoji.
- Prednosti vodikovog peroksida protežu se dalje od pukog uklanjanja bakterija; također može učinkovito iskorijeniti plijesan bez ispuštanja štetnih plinova u procesu. Jednostavno ga nanesite na površinu i ostavite da odstoji najmanje petnaest minuta.
Nakon toga, malom ili starom četkom temeljito izribajte područje, a zatim ga dobro isperite. Isplative i učinkovite alternative za kućnu upotrebu uključuju izbjeljivač i amonijak. Unatoč tome, te kemikalije također mogu oštetiti materijale vaše kade ili bidea. Stoga, ako se odlučite koristiti bilo koju od ovih tvari, važno je primjenjivati ih oprezno i izbjegavati njihovo miješanje, jer to može proizvesti vrlo otrovne pare.