Svatko želi da njegov dom ima svjež i čist miris. Unatoč tome, samo čišćenje kuće možda neće biti dovoljno, a iako mnogi kupovni osvježivači zraka sadrže štetne tvari, moguće je napraviti vlastiti osvježivač zraka kod kuće. Možete održavati ugodan miris u svom domu bez pribjegavanja skupim osvježivačima zraka isprobavanjem nekih jednostavnih i ekonomičnih metoda sa sastojcima koje vjerojatno već imate.

  • Započnite s izradom domaćeg osvježivača zraka pomoću klinčića. Uzmite grubu sol, alkohol poput votke, klinčiće ili zvjezdasti anis i omekšivač. Pomiješajte sol s omekšivačem, zatim dodajte alkohol i na kraju dodajte klinčiće ili zvjezdasti anis. Ova mješavina će pružiti ugodan miris za vaš dom, koji možete raspršiti u bilo kojoj prostoriji. Jednostavna metoda za održavanje svježe atmosfere u vašem domu uključuje izradu vlastitog spreja.

Trebat će vam željeni omekšivač, alkohol i sredstvo za čišćenje ili deterdžent za namještaj. Pomiješajte alkohol s omekšivačem, zatim dodajte malu količinu sredstva za čišćenje, temeljito miješajući dok otopina ne bude pripremljena za nanošenje. Ova mješavina se može koristiti za posipanje prašine; međutim, budite oprezni i suzdržite se od primjene na elektroničkim uređajima kako biste spriječili moguću štetu.

  • Kako biste postigli ugodan i postojan miris, Monika predlaže recept koji kombinira baby ulje s eteričnim uljem. Pomiješajte 10 kapi odabranog mirisa sa 100-150 ml baby ulja, a zatim smjesu stavite u staklenu posudu s umetnutim ražnjićima. Ovaj osvježivač zraka emitirat će meku, ugodnu aromu po vašoj želji dulje vrijeme.

Za one koji vole osvježivač zraka u spreju, jednostavno je napraviti verziju s mirisom limuna. Trebat će vam samo pola litre vode, žličica sode bikarbone i žlica soka od limuna. Pomiješajte sve sastojke i smjesu prebacite u bocu s raspršivačem. Ovaj osvježivač ne samo da će okrijepiti vaš dom osvježavajućim mirisom, već će poslužiti i kao prirodna zaštita od komaraca i muha. Poslužite se ovim jednostavnim savjetima kako biste doživjeli osvježavajući ambijent i ugodan miris svog životnog prostora!

BONUS TEKST

“Jutro počinjem s toplom vodom i limunom kako bih svom tijelu pomogao u detoksikaciji. Nakon toga konzumiram sok od celera na prazan želudac. U ranom dijelu dana uživam u raznovrsnom voću i jedem puno salata. Preferencije u prehrani naginju prema hrani biljnog podrijetla, a ja izbjegavam brzu hranu, jer zahtijeva previše energije za probavu, biram laganije opcije poput krumpira, slatkog krumpira, kvinoje, prosa i divlje riže”, rekao je Novak tijekom intervjua za In. Dubina s Grahamom Bensingerom prije nekoliko godina.

  • Proslavljeni tenisač Novak Đoković u intervjuima često govori o svom jedinstvenom režimu prehrane, koji ujutro počinje toplom vodom i limunom, a zatim sokom od celera. Njegova prehrana također uključuje značajnu konzumaciju voća, salata i namirnica biljnog podrijetla. Prednost daje lako probavljivim opcijama, uključujući krumpir, slatki krumpir, kvinoju i divlju rižu. Započinjanje dana s toplom vodom i limunom: Neki nutricionisti sugeriraju da pijenje toplih napitaka s limunom može biti korisno.

Bogat vitaminom C, limun u kombinaciji s toplom vodom pomaže hidrataciji i probavi. Unatoč tome, ograničeni su dokazi koji podupiru ideju da ova praksa učinkovito “detoksificira” tijelo. U tom kontekstu, “detoksikacija” se obično odnosi na prirodne procese koje izvode jetra i bubrezi. Savjet za konzumaciju toplih napitaka vjerojatno se više odnosi na ugodu i hidrataciju nego na istinsku detoksikaciju (izvor: Harvard Health Publishing).

  • Sok od celera: Popularnost soka od celera je porasla zbog njegovih mogućih zdravstvenih prednosti, kao što je povećanje hidratacije i bogatstvo vitaminima i mineralima. Istraživanja pokazuju da može pomoći u probavi i smanjiti upalu; međutim, tvrdnje o njegovim detoksikacijskim svojstvima ostaju neprovjerene (izvor: klinika Mayo). Obilna konzumacija voća: Voće je bogato vlaknima, vitaminima i mineralima.

Konzumacija voća tijekom ranog dijela dana preporučuje se za održavanje razine energije i povećanje nutritivnog unosa. Za optimalno zdravlje nutricionisti često predlažu uključivanje raznovrsnog voća u prehranu; međutim, određena navika konzumiranja samo voća ujutro nije sama po sebi bolja od drugih prehrambenih opcija (izvor: American Heart Association).

  • Prehrana koja se temelji na biljkama – koje se sastoji od voća, povrća, cjelovitih žitarica i mahunarki – često je u korelaciji s manjom vjerojatnošću razvoja kroničnih bolesti poput kardiovaskularnih bolesti, dijabetesa tipa 2 i raka. Dok ovaj pristup prehrani može poboljšati cjelokupno zdravlje i vitalnost, ključno je jamčiti da su sve prehrambene potrebe ispunjene kroz raznolik niz namirnica (izvor: Academy of Nutrition and Dietetics).

 

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here