Čak i nakon što je prošlo više od šest desetljeća od smrti Marilyn Monroe, rasprave oko njezine smrti ne jenjavaju. Tačnije, službeni izvještaj pripisuje njezinu smrt samoubojstvu, no određeni aspekti istrage potaknuli su pretpostavke. Društvenim mrežama kruže slike koje navodno prikazuju beživotno tijelo glumice, na kojem su vidljivi tragovi modrica.

Ipak, autentičnost ovih fotografija, kao i njihova povezanost s glumicom, ostaje neprovjerena, a postoji mogućnost da su digitalno manipulirane. Iako nema službene potvrde o valjanosti ovih konkretnih slika, svjedočenje mrtvozornika, koji je dao detaljan opis tijela, podupire ideju da je poznata glumica doista prikazana na fotografijama. U svojoj knjizi, autori Allen Abbott i Ron Hast prepričavaju događaje od 5. kolovoza dok istražuju uznemirujuća otkrića organizatora pogreba uključenog u pripremu tijela Marilyn Monroe za pokop. Policija ih je pozvala da posjete rezidenciju slavne glumice, a Abbott navodi da su na njezinom tijelu bile brojne ljubičaste mrlje.

Pogrebnik se živo sjeća trenutka kada je susreo Marilyn Monroe, poznatu ljepoticu, ali ju je jedva prepoznao. Pojavila se kao obična starija žena kojoj fizička dobrobit nije bila prioritet. Okolnosti vezane uz njezinu smrt očito su utjecale na njezin izgled. Nakon smrti, gravitacija uzrokuje nakupljanje krvi u najnižim dijelovima tijela. U slučaju Monroe, kako je umrla licem prema dolje, lice joj je nosilo ostatke ljubičastih krvavih mrlja, a vrat joj je pokazivao značajan otok. Nadalje je napomenuo da je vidljivo da neko vrijeme nije bojala kosu, jer su vidljivi izrasli smeđi pramenovi. Prema riječima pogrebnika, ženine su noge bile neobrijane, a usne osjetno suhe i ispucale.

Osim toga, čini se da je zanemarila i manikuru i pedikuru. Abbott je također spomenula otkriće krivotvorenih grudi u njezinim osobnim predmetima. No, umjesto da ih koriste za pripremu pokojnice, odlučili su joj grudnjak napuniti vatom. Razlog smrti pojedinca pripisuje se prekomjernoj konzumaciji barbiturata, točnije hipnotika. Pri rođenju se zvala Norma Jeane Mortenson i imala je izazovno odrastanje. Njezin je otac bio odsutan iz njezina života, njezin odnos s njezinom polusestrom bio je distanciran, a njezina je majka institucionalizirana zbog problema s mentalnim zdravljem 1935.

Tijekom djetinjstva selila se između različitih sirotišta i udomiteljskih obitelji, a nažalost doživjela je seksualno zlostavljanje . Kako bi izbjegla povratak u sirotište, udala se za Jamesa Doughertyja sa šesnaest godina, dok je on služio kao marinac na Pacifiku. Za to vrijeme zaposlila se u tvornici streljiva u Kaliforniji, gdje je privukla pozornost fotografa i započela uspješnu karijeru pin-up modela. U tom razdoblju transformirala se iz brinete u plavušu. S pogledom usmjerenim na glumu, učinila je značajan korak prema svom cilju kada je 1946. godine, nakon razvoda, potpisala svoj prvi filmski ugovor i prihvatila ime Marilyn Monroe.

Nakon niza manjih uloga, dobila je svoju revolucionarnu ulogu u filmu Ladies of the Chorus (1948). Uslijedile su dvije manje, ali zapažene uloge u filmovima hvaljenim od strane kritike, naime u kriminalističkom trileru The Asphalt Jungle (1950) Johna Hustona i drami Sve o Evi (1950) Josepha L. Mankiewicza. Nakon toga je preuzela brojne manje uloge u romantičnim komedijama, kao iu noir drami Fritza Langa Clash by Night (1952). Naime, tijekom tog razdoblja ostvarila je izvanrednu izvedbu kao prijeteća dadilja u trileru Don’t Bother to Knock (1952.) redatelja Roya Warda Bakera. Iste godine pojavila se uz Caryja Granta i Ginger Rogers u popularnoj komediji Majmunski posao (1952.) koju je režirao Howard Hawks.

Njezin najznačajniji trijumf došao je u obliku istaknutog ženskog lika u noir filmu Niagara (1953.), redatelja Henryja Hathawaya. Međutim, prije toga već je stekla reputaciju izazovne suradnje s njom, često je uzrokovala kašnjenja ili se nije pojavljivala na setu, te se borila da zapamti svoje rečenice. Ovakvo se ponašanje vjerojatno može pripisati njezinoj nesigurnosti i neumoljivoj potrazi za savršenstvom, zbog čega je često tražila ponovna snimanja. Osim toga, njezina sve veća ovisnost o barbituratima, amfetaminima (česti u filmskoj industriji u to doba) i alkoholu dodatno je pogoršala te probleme.

Besplatno