Korištenje začina iz vaše kuhinje može biti vrlo učinkovita metoda za tjeranje mrava i njihovo držanje podalje od vašeg doma. U slučaju da ste bili uključeni u bitku protiv mrava dulje vrijeme, a oni uporno ostaju u neposrednoj blizini vašeg prebivališta, možda bi uključivanje malog začina u vašu strategiju moglo ponuditi rješenje.

  • Možete koristiti cimet kao prirodno sredstvo protiv insekata tako da ga jednostavno dodate u vodu kojom brišete podove. Aromatični miris cimeta je ugodan većini pojedinaca, ali mravima je odvratan i izbjegavat će svaku površinu tretiranu njime. Nadalje, cimet posjeduje antibakterijska svojstva, kao što je primijetila Superwoman.

Jednostavnim dodavanjem jednog jedinog sastojka možete stvoriti učinkovito sredstvo za čišćenje podova koje ne samo da odbija mrave, već i eliminira potrebu za štetnim kemikalijama. Da biste napravili otopinu za čišćenje s dodatkom cimeta, počnite kuhanjem 3,5 litara vode. Ako imate štapiće cimeta, u kipuću vodu dodajte dva do tri štapića. No, ako nemate štapiće, možete ga zamijeniti s dvije do tri žličice cimeta u prahu.

 

  • Kada voda dosegne točku vrenja, uklonite je s izvora topline i ostavite da se ohladi prije nego što je prebacite u kantu za brisanje. Za veću učinkovitost, razmislite o dodavanju nekoliko kapi eteričnog ulja cimeta u otopinu. Alternativno, ako se odlučite koristiti samo eterična ulja, otprilike 15 kapi bit će dovoljno za cijelu kantu. Dok je cimet u prahu općenito siguran za pse, važno je da vlasnici kućnih ljubimaca budu oprezni kada koriste njegovo eterično ulje za čišćenje podova i tjeranje mrava, jer može biti otrovno za pse.

BONUS TEKST:

Mravi, zadivljujuća kategorija insekata poznatih po svom urednom ponašanju, zajedničkom radu i društvenom okviru, zadivljujuća su tema. S približno 12 000 identificiranih vrsta mrava, naširoko se nagađa da brojne druge tek treba otkriti. Ova izvanredna stvorenja mogu se pronaći u gotovo svakom kutku svijeta, isključujući hladno prostranstvo Antarktika.

Sada zaronimo u sveobuhvatno istraživanje svijeta mrava. 1. Proučavanje biologije mrava Anatomija je tema o kojoj se govori u odjeljku 1.1. Tjelesnu strukturu mrava karakteriziraju tri različita dijela: glava, prsa (poznata i kao prsni koš) i abdomen. Značajne osobine mrava uključuju: Antene, koje su izduženi osjetilni organi za njuh i taktilnu percepciju, prate mandibule, robusne dodatke koji služe za višestruke svrhe kao što su transport hrane, izgradnja gnijezda i zaštita.

Karakterističan oblik insekata definiran je peteljkom, koja je usko područje između prsa i trbuha. Ovo razlikovno obilježje također je povezano s njihovom kastom. U kolonijama mrava postoje različite kaste, a svakoj su dodijeljene određene uloge i odgovornosti. U svakoj koloniji postoji matica koja je zadužena za polaganje jaja. Radilice su, s druge strane, sterilne ženke koje skupljaju hranu, brinu se za ličinke, grade i štite gnijezdo. Muške pčele, poznate kao trutovi, imaju kratak životni vijek i služe jedinom cilju parenja s kraljicom. Istražimo sada njihovu ekologiju i ponašanje.

Odabir prehrane igra značajnu ulogu u cjelokupnom zdravlju i dobrobiti. Prehrana mrava razlikuje se ovisno o njihovoj vrsti, jer su svejedi. Kada je riječ o hrani, dvije su glavne kategorije: biljna i životinjska. Biljna hrana uključuje namirnice kao što su nektar, sjemenke i gljive. S druge strane, hrana životinjskog podrijetla sastoji se od malih insekata i mrtvih organizama. Unutar carstva simbiotskih odnosa, određeni mravi bave se praksom uzgoja lisnih uši, bilo u svrhu dobivanja medne rose ili uzgoja gljiva. Ova komunikacija između mrava i lisnih uši ključni je aspekt njihovog obostrano korisnog partnerstva. 

Besplatno