U sadašnjosti Elena Karaman Karić postala je uspješna poslovna žena i njegovateljica, a kako stari sve više ističe svoje unutarnje vrijednosti i duhovnost. Kći proslavljene kreatorice Verice Rakočević uspjela je rijetkost za žene: sklopila je tri braka s trojicom uglednih muškaraca.
- Elenin prvi sin, Luka Mijatović, rođen je u braku sa srpskom nogometnom zvijezdom Peđom Mijatovićem. Njezin drugi sin Matija Drašković rođen je u braku s poduzetnikom Andrijom Draškovićem. Naposljetku, njezin treći sin Simon nedavno je napunio 18 godina u braku s poduzetnikom Jugoslavom Karićem. Unatoč percepciji da Elena živi luksuznim životom, pretrpjela je ogromnu bol i teškoće.
Elena je u braku s nogometašem Predragom Mijatovićem imala dvoje djece, Luku i Andreju. Andreja je tragično preminula, a Elena je otvoreno pričala o bolnom gubitku, prenosi Blic. Davne 1998. godine Elena Karić podijelila je svoju istrajnu bitku u intervjuu za magazin Dama, prepričavajući bolan gubitak svog 13-godišnjeg sina Andreja 2009. godine. Bilo je izvan moje najluđe mašte kada se porod zakomplicirao i moje dijete rođeno s cerebralnom paralizom.
- Istina o tome što se zapravo dogodilo za nas ostaje misterij, jer će pogreške liječnika i hirovi sudbine zauvijek ostati nepoznati. Čvrsto vjerujem da je glavni problem proizašao iz toga što nedonoščad nisu smjestili u inkubator na temelju njegove težine, što sam otkrio nakon opsežnog istraživanja medicinske literature i konzultacija s pedijatrijskim klinikama diljem svijeta.
Ne samo da liječnici nisu adekvatno reagirali odmah nakon poroda, već su propustili na vrijeme ugraditi hidrocefalnu valvulu koja mu je kasnije bila potrebna. Moje sumnje su se potvrdile kada je Andrea napunila osam mjeseci i službeno je postavljena dijagnoza cerebralne paralize. Nisam trebala čekati da navrši osam mjeseci da shvatim da nešto nije u redu, jer sam kao majka, iako možda nisam imala sve odgovore, instinktivno znala. Taj je osjećaj u jednom trenutku izrazio dizajner.
BONUS TEKST:
Razdoblje trudnoće doista je izvanredno za žene, jer označava vrijeme nevjerojatne transformacije unutar tijela kako bi se potaknuo rast novog života. Dopustite mi da podijelim neke bitne detalje o trudnoći:
1. Početna faza: Proces trudnoće započinje spajanjem sperme muškarca i jajne stanice žene, što se obično događa u jajovodu. Osim toga, trudnoća je podijeljena u tri različita tromjesečja. Tipična klasifikacija trudnoće uključuje podjelu vremena u tri različita tromjesečja. Prvo tromjesečje obuhvaća razdoblje od začeća do 12. tjedna, dok drugo tromjesečje obuhvaća razdoblje od 13. do 26. tjedna.
Tijekom trećeg tromjesečja, koje traje od 27. tjedna do poroda, događaju se razne fizičke promjene. Tijekom trudnoće tijelo žene prolazi kroz razne transformacije, poput širenja trbuha, fluktuacija u hormonskim razinama, promjena u težini i porast volumena krvi. Ove promjene uzrokuju određene simptome. Uobičajeni znakovi trudnoće u ranoj fazi sastoje se od jutarnjih mučnina, umora, povećane učestalosti mokrenja, osjetljivosti dojki i promjena raspoloženja.
Osim toga, ključno je dati prioritet prenatalnoj skrbi. Neophodno je redovito dolaziti na preglede kod zdravstvenog radnika tijekom cijele trudnoće. Ovi posjeti služe u svrhu pomnog praćenja rasta i napretka bebe, davanja smjernica o pravilnoj prehrani i vježbanju te osiguravanja dobrobiti majke. 6. Ne može se precijeniti važnost pravilne prehrane i redovite tjelovježbe. Za optimalan rast fetusa i dobrobit buduće majke, ključno je održavati hranjivu prehranu koja uključuje velike količine voća, povrća, cjelovitih žitarica i proteina.
Osim ako zdravstveni djelatnik nije izričito drugačije uputio, bavljenje fizičkim aktivnostima s malim učinkom poput hodanja ili plivanja općenito se predlaže tijekom trudnoće. 7. Čin stvaranja: Vrhunac trudnoće je čin rađanja, koji se može odvijati prirodnim putem ili carskim rezom, ovisno o specifičnim okolnostima i cjelokupnom blagostanju majke i djeteta. Prateći proces poroda:
Nakon poroda, majka prolazi kroz oporavak dok se njezino tijelo oporavlja. Održavanje optimalne dobrobiti za majku i bebu zahtijeva nastavak zdravih navika i pridržavanje hranjive dijete. Dojenje je deveta tema o kojoj ćemo razgovarati. Preferirani način ishrane novorođenčeta je dojenje. Ova praksa osigurava da dojenče dobije sve bitne hranjive tvari, a istovremeno potiče bližu vezu između majke i djeteta.
Emocionalna podrška ključni je aspekt koji treba uzeti u obzir. Tijekom razdoblja trudnoće može doći do značajnih emocionalnih zahtjeva. Ključno je imati podršku partnera, voljenih osoba i prijatelja, a ako je potrebno, konzultirati se sa stručnjacima za savjet. Iskustvo trudnoće je ono koje je različito za svaku individuu, predstavljajući vlastiti niz radosti i prepreka. Ključno je obratiti pozornost na signale koje vaše tijelo šalje, pridržavati se uputa medicinskih stručnjaka i prihvatiti ovu izvanrednu fazu postojanja.