Zatim ulazimo u dvije zadivljujuće teme, od kojih je prva usredotočena na umjetničku kreaciju mlade djevojke tijekom njenog boravka u vrtiću. Ipak, čim je učiteljica ugledala sadržaj crteža, hitno je upućen poziv roditeljima djevojčice. Tijekom boravka u vrtiću, moja sestra je ponosno pokazala svoje umjetničke talente stvarajući portret naše obitelji. Međutim, dodala je i zagonetnu figuru crtežu, nekoga koga nije mogla točno smjestiti.

  • Naša teta, znatiželjna o identitetu te misteriozne osobe, raspitivala se o tome. Bez oklijevanja, moja je sestra odgovorila prkosnim i snažnim odgovorom. Dodatni sadržaj: Rekreirana rečenica: Dodatne informacije: Senad Ramović zvani Becan uhićen je 2007. godine u selu Trnava kod Novog Pazara nakon žestokog sukoba s pripadnicima reda i mira.

Ramović, koji trenutačno bježi od uhićenja, osuđen je za terorističke aktivnosti na 13,5 godina zatvora, nedavno je otkrio detalje o svojoj navodnoj umiješanosti u planiranje napada u Beogradu, kao i razgovore s Miloradom Ulemekom Legijom tijekom boravka iza rešetaka. Nedavni teroristički incident u Beogradu ponovno je skrenuo pažnju na ime Senada Ramovića.

  • Napad koji je izveo Miloš Žujović, vehabija koji je nakon prelaska na islam preuzeo ime Salahudin, korišten je samostrelom. Ispalivši strijelu u vrat pripadnika srbijanske žandarmerije Miloša Jevremovića, Žujović mu je nanio teške ozljede ispred izraelske ambasade. Policija je na kraju riješila situaciju vatrenim oružjem kako bi neutralizirala napadača. Podsjetimo, Ramović je uhićen 2007. nakon žestokog sukoba s policijom kod Trnave, nedaleko Novog Pazara.

Uz Ramovića, vlasti su privele 14 s njim povezanih osoba, za koje se sve identificira da su pripadnici vehabijskog pokreta. Oni su se suočili s optužbama vezanim uz zavjeru za ubojstvo bivšeg muftije Muamera Zukorlića i navodnu umiješanost u planiranje terorističkih napada u Beogradu i Novom Pazaru. Ramović je 2021. iznio detalje o boravku u zatvoru i susretu s Legijom.

  • Godine 2006. u džamiji u Novom Pazaru došlo je do uznemirujućeg incidenta koji je uključivao pucnjavu, što je samo nekoliko sati kasnije izazvalo novo nasilje. Nažalost, u drugom napadu ranjeni su meni vrlo bliski ljudi – moja braća, moji prijatelji. Pucnjavu je izveo tjelohranitelj Islamske zajednice u Srbiji; no nepravedno smo optuženi i javno prozivani kao poticatelji. Kako je tada rekao Ramović, nepravedno smo osuđeni na po mjesec dana zatvora.

Nakon toga, Ramović i njegovi suradnici krenuli su u znatnu nabavku vatrenog oružja koje su kasnije prevezli na planinu Ninaja kod Sjenice. Nakon Žujovićevog terorističkog napada u Beogradu, vlasti trenutno tragaju za Ramovićem, koji se tereti za mahanje sjekirom i prijetnje policiji. Nakon napada, policija je izvršila pretres Ramovićeva stana u Novom Pazaru, gdje su pronašli oružje i zastave Islamske države.

  • Ministar Ivica Dačić iznio je reakciju nakon što je doznao da je Ramović ne samo prijetio policajcima sjekirom nego je i pobjegao s mjesta događaja umjesto da je ostao na mjestu događaja do njihovog dolaska. Zbog odsustva od kuće, Dačić je objasnio da je došlo do izostanka komunikacije s njim. Pretpostavljao je da ćemo ga moći posjetiti. Ramović je tada za Informer dojavio da je namjera zakopavanja oružja bila da ono bude spremno dostupno za buduće obrambene potrebe.

Kako bi se spriječila laka dostupnost u slučaju incidenta, odlučeno je da ih se izmjesti dalje od Pazara. Iako nije zamišljen kao formalni kamp, ​​na tom su mjestu postavljena dva šatora za spavanje. Za to vrijeme se isprobavalo oružje i pucalo. Demonstracijom snage policija je 16. ožujka 2007. opkolila Ninaju, omogućivši Ramoviću i Prentiću da izbjegnu uhićenje i budu prebačeni na drugo područje. Mjesec dana kasnije otkriveni su kod Trnave, u neposrednoj blizini Novog Pazara.

  • U ranim jutarnjim satima vlasti su ogradile kuću u kojoj su privremeno boravili. Nakon nasilnog ulaska policije u stan, Ismail Prentić je odgovorio bacivši bombu u njihovom pravcu. U svjetlu toga, policija se brzo povukla iz prostorija i počela pucati na našu lokaciju. Prepoznavši trenutak, zgrabio sam drugu eksplozivnu napravu i bacio je prema policiji, iako nije eksplodirala.

Nakon toga sam uzeo svoju pušku i počeo pucati na njih. Tragično, Ismail je postao žrtva pucnjave, beživotno se srušivši pokraj mene. Zapanjujuće, izašao sam neozlijeđen usred razmjene vatre s predstavnicima organa reda. Tek kad sam pokušao namjestiti okvir na pušci, policija mi je uzvratila, zadavši mi šest prostrijelnih rana po nogama i rukama. Nakon incidenta dobio sam hitnu liječničku pomoć jer sam odmah prevezen u bolnicu.

  • Pojedinac i njegova skupina od 14 osoba osuđeni su zbog umiješanosti u terorističke akte, kako je otkrio. U presudi suda navedeno je da su postojale navodne zavjere za bombaške napade na američko veleposlanstvo, zgradu “Beograđanke” u Beogradu i razne druge objekte. Ipak, te su sheme na kraju razotkrivene tijekom sudskog postupka. Pojedinac je naglasio da bi njihovi napori bili nezaustavljivi da su se njihovi planovi ostvarili.
Besplatno