Melanija Tramp izaziva pažnju javnosti gdje god da se pojavi, svaki njen korak je pomno propraćen sa medijske strane. Veliko zanimanje javnosti je izazvala svojom posjetom jednoj lokalnoj bolnici…

Povodom Dana nezavisnosti, bivša prva dama Sjedinjenih Američkih Država, Melanija Tramp, posetila je Nacionalnu dečju bolnicu u Vašingtonu s namerom da mališanima, koji se bore s ozbiljnim zdravstvenim problemima, donese osmeh i makar nakratko im skrene misli sa teške svakodnevice. Kao i uvek, Melanija je izgledala besprekorno – elegantna, dotirana do najsitnijih detalja i sa toplim osmehom na licu.

  • Na sebi je imala svedenu, ali sofisticiranu kombinaciju koja je odmah privukla pažnju, dok je rukama nosila kesu punu poklona. Donela je plišane igračke sa motivacionim porukama poput „Budi najbolji/a“, a decu je uveseljavala razgovorom o njihovim omiljenim sportovima, pesmama i slatkišima. Na trenutke je izgledalo kao da je uspela da unese radost u sterilne bolničke sobe, naročito kada je organizovala simpatičnu anketu: „Sladoled ili čokolada?“ – što je izazvalo smeh i oduševljenje među mališanima.

Međutim, u jednom trenutku poseta je neočekivano dobila drugačiji ton. Govoreći o proslavi 4. jula u Beloj kući, Melanija je deci rekla kako će ove godine događaj moći da prate putem televizije, ali da se nada da će „naredne godine, kada im bude bolje, moći doći i uživo“. Naizgled jednostavna rečenica, puna optimizma, delovala je kao pokušaj da deci pruži nadu. Ali nastavak njenog govora iznenadio je prisutne – dodala je: „Imaćemo F-22 i bombardere!“

  • Ova rečenica, izgovorena pred decom u bolničkim krevetima, pokrenula je lavinu komentara na društvenim mrežama i izazvala burne reakcije javnosti. Kritičari su se pitali da li je primereno govoriti o vojnim avionima i bombarderima deci koja prolaze kroz terapije i bore se za zdravlje. Komentari poput „Zar mališanima treba pričati o bombarderima?“ i „Da li je ovo znak potpune odsutnosti empatije?“ ubrzo su se nizali u onlajn raspravama. Neki su išli i dalje, povezujući njen gaf sa politikom njenog supruga tokom mandata – od smanjenja zdravstvenih beneficija do restriktivnih mera prema migrantima – i komentarisali ironično: „Imigrantkinja govori deci imigranata o bombarderima.“

S druge strane, bilo je i onih koji su stali u njenu odbranu. Njeni simpatizeri tvrde da je Melanija jednostavno želela da prenese delić patriotske atmosfere proslave i da je izjava o bombarderima verovatno izvučena iz konteksta. Po njima, nije bilo loše namere u njenim rečima – naprotiv, želela je da decu ohrabri da se nadaju budućnosti.

  • Ipak, čak ni njen besprekorni modni izbor, kojim je još jednom potvrdila svoj prepoznatljiv stil, nije uspeo da skrene pažnju s komentara koji je postao viralna tema. Njen elegantni stajling, sofisticirani detalji i pažljivo birana garderoba bili su u drugom planu u poređenju sa rečenicom koja je zasenila čitavu posetu.

Ovaj događaj još jednom pokazuje koliko se javne ličnosti nalaze pod lupom i kako se svaka njihova reč i gest analiziraju do najsitnijih detalja. Poseta koja je trebalo da bude nežan gest podrške bolesnoj deci, sada je podelila javnost i izazvala debatu o tome gde završava iskrena namera, a gde počinje nespretnost u komunikaciji.

  • Bez obzira na to da li je posredi bio nespretan izbor reči ili metafora koja nije naišla na razumevanje, jasno je da će se ova situacija još dugo prepričavati – kao primer koliko su postupci i izjave javnih figura podložni različitim tumačenjima, posebno kada je politika upletena u pozadinu priče.
Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here