Čišćenje je mnogima naporno i ne da im se to raditi, ali je važno. Ako čistimo kuću redovno, izbjegavamo bolesti, prljavštinu i razne štetočine. Danas vam otkrivamo jedan zgodan trik za čišćenje.
Napornu prirodu kućanskih poslova dobro razumiju oni koji se njima bave. Dodatna frustracija je činjenica da ostatak kućanstva često ne priznaje njihov naporan rad i predanost. Srećom, postoji nekoliko pametnih tehnika koje mogu pojednostaviti proces čišćenja.
Čišćenje opreme u stanovima za iznajmljivanje ponekad može postati dosadan zadatak. No, Paola, vješta domaćica, briljira u ovom području. Srećom, podijelila je niz korisnih tehnika koje se lako mogu implementirati u vlastitu rutinu čišćenja, kao što je prikazano u njezinim videozapisima s uputama na YouTubeu.
- Jedan scenarij u kojem njezin koncept može biti koristan je kada se suočite s izazovom čišćenja jako zamašćene i vidljivo zaprljane kuhinjske ploče. Bit ćete zaprepašteni koliko lako možete riješiti ovaj problem.
Za učinkovito čišćenje cijele kuhinjske površine upotrijebila je oko 200-300 grama sode bikarbone. Alternativno, možete koristiti tri žlice sapuna ili jednaku količinu tekućeg sapuna. Da biste dobili željenu tekuću smjesu, pomiješajte količinu ulja od dvije žlice, 60 ml octa i sok od nekoliko dobro iscijeđenih limunova. Nakon što su sastojci dobro izmiješani, smjesu ravnomjerno nanesite na prethodno namašćenu kuhinjsku površinu.
Ostavite smjesu da odstoji 5 minuta prije korištenja spužve kako biste osigurali čistoću. Nakon brisanja površine, primjetna transformacija trebala bi biti trenutna. Za rješavanje nakupljanja masnoće u teško dostupnim pukotinama, čačkalica se pokazala vrlo učinkovitim alatom.
Vještim manevriranjem čačkalicom, svaki kutak i pukotina se pedantno čiste, ne ostavljajući za sobom nikakve ostatke masnoće ili nakupljenu prljavštinu. Krajnji rezultat je neusporediva razina čistoće koja je doista iznimna. Osim toga, postoje i drugi vrijedni prijedlozi koje treba uzeti u obzir, uključujući održavanje besprijekorno besprijekornih kuhinjskih prozora tijekom duljeg vremenskog razdoblja.
Ako ste upravo završili s čišćenjem kuhinjskih prozora i želite održati njihovo besprijekorno stanje sprječavanjem nakupljanja masnoće i dimova od kuhanja, imamo vrijedan savjet za vas. Nakon što ste temeljito oprali prozor, uzmite meku krpu i nježno nanesite nekoliko kapi tekućeg glicerina na neokaljano staklo.
Ova jednostavna metoda značajno produljuje čistoću stakla, učinkovito odbija prašinu i prljavštinu. Mnoge domaćice usvojile su popularan pristup korištenju ovog prilagodljivog sredstva za čišćenje kako bi odgovorile na razne potrebe čišćenja kuhinje, uključujući čišćenje podova i odvraćanje od neželjenih nametnika poput miševa i paukova.
Ne samo da je odličan u čišćenju, već djeluje i kao sredstvo odvraćanja od štetočina koje se obično infiltriraju u kuhinje u potrazi za hranom. Uz izuzetak površina od pravog drva, mramora i prirodnog kamena, ovo svestrano rješenje može se sigurno koristiti na gotovo svim drugim materijalima.
Kako biste osigurali svijetlu budućnost, jednostavno pomiješajte kore naranče ili mandarine s octom i ostavite ih da odstoje na hladnom mjestu u rasponu od 10 dana do 2 tjedna. Jednom stisnut, ovaj izvanredni kućanski saveznik postaje nezamjenjiva vrijednost koja se ne može kupiti ni u jednom maloprodajnom objektu.
- Neophodno je temeljito očistiti roštilj prije nastavka. Za nastavak prikupite potrebne materijale: vodu koja je prokuhala i pola šalice sode bikarbone. Zakuhajte veliku količinu vode u velikom loncu koji može primiti filter.
Kako bismo ostvarili naš cilj dobivanja netaknute peći, prikupite potrebne materijale: smotuljak kuhinjskog papira, vodikov peroksid i sodu bikarbonu. Započnite miješanjem sode s kipućom vodom, a zatim uklonite s vatre. Uronite filtar u kipuću vodu kako biste ga zapalili i ostavite da nesmetano stoji otprilike 15 do 20 minuta.
Nakon toga, očistite filtar ispiranjem pod tekućom vodom kako biste uklonili sve ostatke koji su se mogli nakupiti. Ako je filtar pretjerano zaprljan znatnom količinom prljavštine, možda će biti potrebno ponoviti ovaj postupak ili ga ostaviti da se namače dulje vrijeme. Napravite mješavinu tako da pomiješate sodu bikarbonu i vodikov peroksid (3%) u šalici, napunite je do pola.
Mijenjajte količinu vodikovog peroksida dok se ne postigne konzistencija koja podsjeća na pastu. Namažite ovu pastu na sve mrlje ili zaprljane površine i dopustite joj da učinkovito obavi svoj posao. Nakon što ste nanijeli pastu, bez napora uklonite mrlju pomoću kuhinjske krpe.
Jednim glatkim pokretom pasta bez napora čisti unutrašnjost pećnice, ostavljajući za sobom netaknuto i besprijekorno stanje. Ako je mlijeko na ploči štednjaka zakuhalo, samo pospite u njega malu količinu soli i pokrijte ga vlažnim papirnatim ručnikom. Poduzimanjem ovog jednostavnog koraka možete izbjeći bilo kakve nepoželjne mirise koji prodiru u prostoriju, što olakšava čišćenje čak i najzaprljanijih površina.
Kuhinjski zid krasi zadivljujući raspored pločica, koje su često oštećene masnim naslagama, mrljama od hrane i sasušenim parama od kuhanja. Za jednostavno i učinkovito rješenje za uklanjanje nečistoća, pomiješajte 4 žlice boraksa, zajedno sa 100 ml octa i 100 ml tekućeg amonijaka, u 4 litre tople vode. Ova mješavina služi kao najlakši način za otapanje nečistoća. Nanesite tanak sloj otopine na površinu i nježno uklonite svu prisutnu prljavštinu.