U skladu s načelima Feng Shuija, boja vašeg novčanika ima značajan utjecaj na vaše financijsko blagostanje i opću sreću. Istražimo različite učinke koje različite boje novčanika mogu imati na vaše financije. Smatra se da novčanik u crvenoj boji, koja simbolizira vatru, ima moć privlačenja bogatstva i izobilja.
- Posjedovanjem crvenog novčanika može se suprotstaviti negativnoj energiji i pozvati financijsku stabilnost. Novčanik u smeđoj boji često se povezuje s prosperitetom i ima potencijal povećati nečiju sposobnost uštede novca. Osim toga, postoji uvjerenje da nošenje smeđeg novčanika može djelovati kao sredstvo odvraćanja od impulzivnog i nepromišljenog trošenja.
Plava boja, koja se često povezuje s vodom, vjeruje se da ima moć učiniti da novac nestane kada se koristi u novčaniku. Kao rezultat toga, savjetuje se izbjegavati plave novčanike. Novčanik zelene boje ima potencijal pozitivnog utjecaja na vašu financijsku situaciju promicanjem rasta i vitalnosti, jer se zelena obično povezuje s tim konceptima. Pohranjujući svoj novac u zeleni novčanik, možete doživjeti povećanje prihoda.
- Kada je riječ o novčanicima, žuta boja ima jedinstven odnos s novcem. S jedne strane, ima moć privlačenja bogatstva, ali s druge strane, može dovesti i do ekstravagantnog trošenja. Ako vam je cilj uštedjeti novac, savjetuje se da se odlučite za senf žuti novčanik. Međutim, ako želite povećati svoju sreću u financijskim pregovorima, vjeruje se da su živahne nijanse žute povoljne.
Kad je riječ o novčanicima, ljubičasta i ružičasta često se povezuju s osjećajima ljubavi, a ne s financijskim uspjehom. Stoga bi pojedinci koji žele povećati svoje bogatstvo trebali razmotriti alternativne opcije boja za svoje novčanike.
- Treba naglasiti da ova tumačenja proizlaze iz tradicije i vjerovanja Feng Shuija i ne moraju biti utemeljena na znanstvenim dokazima. U konačnici, odluka o boji vašeg novčanika može biti subjektivna, odražavajući vaš individualni stil i osobne preferencije.
BONUS TEKST:
Petunije su vrlo omiljene zbog svojih zadivljujućih cvjetova koji dolaze u raznim bojama, a njihova je briga relativno laka ako im osigurate odgovarajuće uvjete. S dolaskom toplijih mjeseci dolazi i obilje divnog cvijeća, a posebno su omiljeni oni koji zahtijevaju minimalnu njegu. Ovi otporni cvjetovi mogu izdržati i visoke temperature i nepredvidive vremenske promjene, nagrađujući nas zadivljujućim prikazima živih boja.
Petunija, poznata po svojim izvrsnim cvjetovima u nizu boja i veličina, jedno je od najomiljenijih cvjetova. Pružanje odgovarajućih uvjeta za uzgoj ključ je za lako održavanje ovih zapanjujućih biljaka. Kako bi se osiguralo kontinuirano cvjetanje tijekom ljeta, pa čak iu jesen, važno je redovito orezivati biljke, osigurati im dovoljno sunčeve svjetlosti i održavati vlažno, dobro drenirano tlo.
Od 19. stoljeća ljudi uzgajaju izvrsne petunije koje vuku svoje podrijetlo iz Srednje i Južne Amerike. Fascinantno je primijetiti da su ti živi cvjetovi zapravo povezani s biljkom duhana i da svoje ime potječu od brazilskog izraza “petun”. Estetski najljepše mjesto za izlaganje visećih biljaka je na balkonima i prozorima, dok će samostojeće biljke uljepšati svaki vrt. Petunije su poznate po svojim šarmantnim cvjetovima u obliku lijevka, dostupnim u širokoj paleti boja.
Živahna eksplozija boja savršeno je nadopunjena zadivljujućim, duboko zelenim listovima petunije. Kako piše “Zadovodna.rs”, ovo cvijeće je raznolikih boja, šara i dezena, a cvjeta od svibnja do listopada. Međutim, vrijedi napomenuti da iako su vizualno zadivljujući, njihovo lišće može biti otrovno za većinu kućnih ljubimaca. Petunija: jednostavni i učinkoviti savjeti za njegu Dolje su navedene neke ključne smjernice za maksimiziranje uspjeha uzgoja prekrasnih petunija.
Petunije uspijevaju kada su izložene velikoj sunčevoj svjetlosti, iako mogu podnijeti i djelomičnu sjenu. Petunije preferiraju srednju vlažnost tla i prilično su popustljive kada je u pitanju zalijevanje. Iako je idealno zalijevati ih jednom tjedno, petunijama koje imaju tendenciju brzog širenja dobro će doći češće zalijevanje. Petunije su otporne na visoke temperature i ne zahtijevaju pretjerano zalijevanje.
Iako ne mogu podnijeti niske temperature, cvjetaju tijekom prijelaza s konačnog mraza u proljeće na početne niže temperature u jesen. Ključno je osigurati im tlo koje ima dobru drenažu. Ako je potrebno, napravite izmjene u tlu kako biste spriječili prekomjernu vlagu ili nakupljanje stajaće vode. Kako bi se održalo njihovo brzo širenje, petunije zahtijevaju tjednu gnojidbu, dok se druge sorte mogu gnojiti svakih nekoliko tjedana.
Kako biste osigurali optimalno cvjetanje, odmah uklonite sve uvele cvjetove koji vam uđu u vidokrug jer mogu spriječiti daljnje cvjetanje. Izuzetno uspijevaju petunije u posudama. Mogu se saditi pojedinačno ili skladno kombinirati s raznim drugim biljnim vrstama. Kako biste pospješili optimalno cvjetanje, važno je podrezati svoje petunije prema potrebi. Upotrijebite oštre škare za podrezivanje do 33% ukupnog volumena biljke.