Mnogi su se pojedinci susreli s plijesni u zahodima, što može biti vizualno neprivlačno i teško ih je ukloniti. Za one koji pate od astme ili alergija, plijesan ne samo da narušava estetiku, već predstavlja i moguću opasnost za zdravlje. Stoga želimo predstaviti četiri prirodna lijeka za rješavanje ovog problema. Vjerojatno imate ove predmete kod kuće, a da toga niste svjesni, što vam omogućuje da iskoristite prijedloge s portala mitrucoscaseros za učinkovito rješavanje ovog neželjenog problema.

  • Ovaj pristup će ukloniti samo tamni prsten koji okružuje WC školjku. Natrijev bikarbonat, koji se često naziva i soda bikarbona, služi kao izniman upijač vlage. Da biste ga nanijeli, jednostavno otopite tvar u čaši vode i poprskajte zahvaćena područja oko WC školjke i bidea. Nakon toga, upotrijebite četkicu za zube kako biste nježno izribali područje kako biste uklonili nakupljenu prljavštinu.

Nakon toga upotrijebite čistu, vlažnu krpu za daljnje čišćenje. Neophodno je nanositi ocat u nerazrijeđenom obliku kako bi se očuvale njegove kisele karakteristike, dopuštajući mu da odstoji na pogođenom području neko vrijeme. Naposljetku, pobrinite se da se izvrši sveobuhvatno čišćenje, zaključno sa završnim ispiranjem. Ovaj proizvod vašoj će kupaonici dati izniman sjaj i nevjerojatnu čistoću. Iako se ulje čajevca može smatrati skupljim u usporedbi s drugim opcijama, ono nudi značajne prednosti, posebno zahvaljujući svojim antifungalnim svojstvima.

  • Za optimalnu upotrebu, pomiješajte jednu žlicu ovog ulja s čašom vode i dobivenu smjesu krpom nanesite na površine, pazeći da ulje dobro prodre u fuge. Prije nastavka postupka ispiranja ostavite otopinu da ne smeta kratko vrijeme. Dihidrogen dioksid, koji se obično naziva vodikov peroksid, vješt je u uklanjanju ne samo bakterija nego i plijesni, a pritom ne stvara otrovne plinove tijekom njegove primjene.

Za upotrebu jednostavno nanesite otopinu prskanjem na površinu i ostavite da odstoji najmanje petnaest minuta. Nakon završetka, upotrijebite malu četku ili staru četkicu za zube da izribate površinu, pazeći da slijedi temeljito ispiranje. Nadalje, postoje druge ekonomične i učinkovite opcije za kućnu primjenu, uključujući izbjeljivač ili amonijak. Značajan nedostatak povezan s ovim tvarima je njihov potencijal da naruše integritet materijala koji se koriste u bideima ili kadama.

  • Stoga, odlučite li se koristiti ove dvije kemikalije, važno ih je primjenjivati ​​razumno i izbjegavati bilo kakvu kombinaciju; zanemarivanje ovog opreza moglo bi dovesti do stvaranja vrlo opasnih para.

BONUS TEKST

Bosiljak (Ocimum basilicum), član obitelji šaša, poznat je po svojoj jedinstvenoj aromi i okusu. Ova aromatična biljka često se koristi u kulinarstvu, a ima i nekoliko zdravstvenih prednosti.

Zdravstvene prednosti: bosiljak obiluje vitaminima A, C i K, kao i esencijalnim mineralima uključujući željezo, kalcij i magnezij. Ova biljka sadrži antioksidanse koji se bore protiv slobodnih radikala i ublažavaju upalu. Tradicionalno se koristio za poboljšanje probave, jačanje imunološkog sustava i ublažavanje stresa. Nadalje, smatra se da pokazuje i antibakterijska i antivirusna svojstva.

  • Uzgoj: Bosiljak je biljka koja se lako uzgaja i može se postaviti u vrtove, kontejnere ili integrirati u kućne vrtove. Cvjeta na svijetlim, sunčanim područjima i zahtijeva tlo koje dobro drenira. Optimalna temperatura za rast bosiljka je između 20 i 30 stupnjeva Celzijusa. Ova se biljka može razmnožavati sjemenkama ili reznicama, a berba se može obaviti u različito vrijeme tijekom vegetacijske sezone.

Kuhanje: Bosiljak je bitan sastojak u raznim kulinarskim tradicijama, posebno u mediteranskoj, talijanskoj i azijskoj kuhinji. Iako se često koristi u svježem obliku, može se i sušiti ili preraditi u ulje. Obično se listovi ugrađuju u salate, juhe, umake, pizze i niz jela od povrća. Čuveni talijanski umak poznat kao pesto radi se od svježeg bosiljka, maslinovog ulja, češnjaka, pinjola i parmezana.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here