Učimo uključiti ove hranjive alternative za postizanje idealne gustoće u juhama, varivima i umacima. Zgušnjavanje jela poput domaće juhe ne zahtijeva nužno dodavanje brašna.

Vjerojatno u svojoj kuhinji imate zdravije opcije koje su jednostavne za korištenje. Ako tražite laganiju konzistenciju ili alternativu bez glutena, ova tri sastojka osigurat će da vaša juha ostane kremasta i aromatična, a istovremeno će sačuvati svoje nutritivne prednosti.

  • Kako se pripremaju i mekane i tvrđe okruglice od griza? Slijedite ove jednostavne korake kako biste ponovno napravili ukusnu juhu koja podsjeća na ono što su pripremale naše bake. Žitarice. Uključivanje žitarica poput ječma ili prosa u vašu juhu će je zgusnuti, a istovremeno će povećati njezine nutritivne prednosti.

Ključ je u sluzi koju ove žitarice proizvode tijekom kuhanja, a koja doprinosi gušćem i ukusnijem jelu. Zobene pahuljice. Zobena kaša Fotografija zobene kaše: Vladislav Noseek/Shutterstock. Izvrsna zamjena za brašno su mljevene zobene pahuljice. Pomiješajte ga s tekućinom iz juhe i vratite u lonac.

  • Ako ih odlučite ostaviti cijele, upit će tekućinu i zgusnuti jelo, iako će se ljuskice i dalje vidjeti u juhi. 3. Škrobno povrće i krumpir krumpir Umjesto da pripremate tradicionalno prženje, ubacite krumpir u lonac tijekom procesa kuhanja juhe. Kad je omekšao, izvadite ga, izblendajte i vratite pire u lonac. Ova metoda će osigurati kremastu konzistenciju bez promjene okusa jela. Dok se drugo škrobno povrće može koristiti, krumpir ostaje najprikladnija opcija.

BONUS TEKST

Riba uz hrskavu zelenu salatu ili lagano kuhano povrće. Zvuči primamljivo; međutim, je li riba koju svakodnevno konzumiramo uistinu bogata nutritivnim prednostima i značajno utječe na funkcioniranje našeg tijela? Ne uvijek. Među raznim popularnim vrstama ribe koje se nalaze u svakoj trgovini, postoji nekoliko onih koje bismo trebali izbjegavati. Riba je vrijedna za konzumaciju zbog sadržaja omega-3 masnih kiselina, a uz to je bogat izvor vitamina D, E, A i vitamina B skupine, te raznih minerala.

  • Nadalje, ispunjava potrebe tijela za proteinima. Koje su vrste ribe preporučljive za konzumaciju, a koje treba izbjegavati? Međutim, nisu sve ribe korisne. Među sortama koje stručnjaci savjetuju uključiti u prehranu su skuša, haringa, pollock, bakalar, losos, smuđ, sardine i tuna. Značajan je i izvor ribe; oni koji potječu iz Atlantika ili Pacifika su poželjniji zbog nižeg sadržaja žive.

Nadalje, kako navodi Medonet, odrasla bi osoba trebala pojesti otprilike desetak konzervi tune da bi dosegla razinu trovanja živom. Tuna Buduće majke i one koje razmišljaju o trudnoći suočavaju se s nešto izmijenjenim smjernicama. Prema preporukama Instituta za majku i dijete, njihova bi se prehrana trebala sastojati isključivo od nemasne, nepredatorske ribe koja potječe iz prethodno spomenutih Atlantskog i Tihog oceana, zajedno sa Sjevernim morem.

  • Također se savjetuje da malu djecu konzumiraju takvu ribu. Pangasius Kod konzumiranja ribe ključno nam je osigurati da ona bude bogata omega-3 masnim kiselinama. Nažalost, pangasius ne sadrži gotovo ništa od ovih korisnih masti. Ova slatkovodna riba, poznata po svom blagom ukusu, uživa veliku popularnost u Srbiji. Podrijetlom iz Vijetnama, pangasius se uzgaja u užasnim uvjetima.

Ribe su zatvorene u vrlo ograničen prostor, sprječavajući prirodno razmnožavanje. Kako bi riješili ovaj problem, uzgajivači daju hormonske injekcije (posebno korionski gonadotropin) i hrane pangasiusa posebnom hranom koja sadrži riblje brašno, soju i kasavu. Koje su posljedice? Svi ti sastojci upitne kvalitete ulaze u naš organizam zajedno s ribom. Tilapija Tilapija je slatkovodna riba porijeklom iz Azije.

  • Uzgaja se u spremnicima napunjenim kontaminiranom vodom i često se tretira hormonima i dodacima koji potiču brzi rast. Ova riba je bogata arahidonskom kiselinom iz obitelji omega-6, a njezina dosljedna konzumacija može dovesti do upala, bolesti srca i starenja stanica.

Što se tiče nilskog grgeča, nudi nemasno meso, obiluje bjelančevinama i dobar je izvor vitamina A — prednosti koje dijele druge, zdravije ribe. Međutim, sadrži minimalne omega-3 masne kiseline i značajnu količinu palmitinske kiseline, koja nažalost pomaže u stvaranju kolesterola lipoproteina niske gustoće (LDL).

Besplatno