Arapske žene pridržavaju se pažljivo razrađenog niza načela čiji je cilj očuvanje njihove ljepote dok stare. Kroz znanstvena istraživanja otkrivena je tajna metoda koja stoji iza njihove besprijekorno očuvane kože, što im omogućuje da zadrže mladenački izgled i do kasnih godina. Ovih pet temeljnih smjernica služe kao kamen temeljac njihovog režima njege kože, osnažujući ih da prkose zubu vremena i održe blistav sjaj tijekom svog šestog desetljeća postojanja.

Arapke posjeduju obrve koje odišu raskošnom gustoćom i punoćom, koje marljivo održavaju koristeći specijalizirana ulja. Suzdržavaju se od korištenja pinceta, dopuštajući svojim obrvama da zadrže svoju urođenu privlačnost dok graciozno stare. Nanošenje eyelinera je popularna metoda za poboljšanje izgleda očiju. Ovaj kozmetički proizvod dolazi u različitim oblicima, kao što su olovke, tekući lineri i gelovi. Njegova primarna svrha je definiranje oblika očiju, stvaranje iluzije gušćih trepavica i dodavanje dubine i intenziteta šminki očiju.

Brojni su stilovi u kojima se može nanijeti olovka za oči, u rasponu od tanke linije blizu linije trepavica za suptilan izgled do krilatog ili mačkastog efekta za dramatičniji izgled. Osim toga, može se razmazati za mekši, zadimljeni učinak. Eyeliner je svestran alat koji pojedincima omogućuje da pokažu svoju kreativnost i poboljšaju crte svojih očiju. U određenim kulturama, poput arapskih žena, oči su često jedini vidljivi dio lica, što korištenje tamne olovke za oči čini ključnim elementom u stvaranju zagonetnog pogleda.

Nadalje, vrlo je preporučljivo doživjeti izlet u hamam. Orijentalne kupke koriste se za dubinsko čišćenje kože i oslobađanje tijela od toksina. Ova iznimna metoda uključuje znojenje, koje učinkovito čisti nečistoće i pomlađuje kožu skidanjem vanjskog sloja, što u konačnici daje blistav, elastičan i baršunast ten na licu i tijelu. Arapske su žene stekle priznanje po svojim besprijekorno čistim i blistavo bijelim zubima, što se može zahvaliti njihovoj brižljivoj oralnoj njezi. Opće je poznato da su arapski narodi uveli tradiciju četkanja zubi u Europu, naglašavajući važnost očuvanja oralnog zdravlja prirodnim sredstvima. Osim toga, koriste vrhunsku kozmetiku na bazi ulja za poboljšanje higijene zuba.

Arapske se žene odlučuju za organske kozmetičke proizvode kada je riječ o ritualima njege kože i kose. Oni uključuju posebna ulja u svoje rutine kako bi postigli sjajnu i dugu kosu. Za njegu tijela favoriziraju maslinovo ulje za masaže. Dodatno, poboljšavaju ishranu i blistavost svoje kože primjenom ulja tamjana, ružinog ulja i bademovog ulja, što rezultira glatkim i živim tenom. Pretežno nastanjeni na Bliskom istoku i u sjevernoj Africi, Arapi su etnička skupina koja potječe iz semitske loze. Procjenjuje se da se njihova populacija kreće između 200 i 300 milijuna jedinki, a mogu se kategorizirati prema političkim savezima, jezičnom podrijetlu i lozi predaka. Precizan broj Arapa može varirati ovisno o odabranom sustavu klasifikacije.

Arapski, jezik kojim govori oko 180 milijuna ljudi, služi kao sredstvo komunikacije za Arape koji žive u golemoj regiji koja se prostire na više od 10 milijuna četvornih kilometara. Ovaj semitski narod, koji ukupno broji najmanje 250 milijuna jedinki, nastanjuje Bliski istok i sjevernu Afriku, od Maroka do Omana. Naime, u Europi živi oko 4 milijuna Arapa, dok otprilike 2 milijuna Ameriku naziva svojim domom. Srce arapskog svijeta nalazi se u Saudijskoj Arabiji i Jemenu, točnije u regiji Hijaz, koja je postala poznata kao trgovačko središte duž karavanskih puteva nakon dolaska islama 610. godine.

Arapi, poznati po svojoj pretežno tamnoj kosi i smeđim očima, pokazuju raznolik raspon tonova kože koji odgovaraju njihovim regijama. Većina Arapa slijedi sunitsku granu islama, iako oko 10% prakticira šijitski islam, osobito u određenim dijelovima Iraka, Jemena i duž obale Perzijskog zaljeva. Šemovi potomci, uključujući Arape i Židove, mogu se pohvaliti bogatom poviješću koja je dovela do osnivanja brojnih država.

 

Besplatno