Nevjerojatna priča o ženi koja s 32 muškarca živi na udaljenom otoku poslužila je kao inspiracija za film. Značajan događaj dogodio se tijekom Drugog svjetskog rata na malenom otoku Anantahan, dijelu Marijanskog arhipelaga u Tihom oceanu, koji se prostire na samo 33 četvorna kilometra.

  • Između 1945. i lipnja 1951. dogodio se nesvakidašnji događaj na otoku Anatahan, gdje je Japanka po imenu Kazuko Higa dijelila život s 32 muškarca koji su bili zajedno sedam godina. U ovom osebujnom okruženju pojavilo se sjecište želje i nasilja, dok su jedna žena i dva vatrena oružja zapalili lanac tragičnih incidenata koji su otkrili mračnije aspekte ljudske prirode.

Događaj se sada naziva “Incident na otoku Queen Anatahan”. Vojna operacija započela je prvim napadom na otok Anatahan. Nakon završetka Prvog svjetskog rata, Japan je stekao potpunu kontrolu nad otokom Anatahan. Kasnije je Japan stvorio Naniang Xingfa na ovom otoku. Kako je Drugi svjetski rat odmicao, Japan je provodio strategiju slanja mladih ljudi na otoke razorene sukobima.

  • Godine 1939. 16-godišnja djevojka po imenu Kazuko Higa s Okinawe pobjegla je od svog brata i otputovala na Marijansko otočje. Nakon vremena koje je provela na Saipanu, otišla je u Bakan i konačno se smjestila na Anatahanu, otoku gdje je njezin suprug Jengi bio zaposlen u jednoj korporaciji. S 18 godina ušla je u brak s njim. U njihovom novom okruženju, Zheng je dobio zadatak nadgledati napore oko 20 lokalnih radnika na plantaži kokosa.

Dok je Drugi svjetski rat bjesnio, Dzhengi i Kazuko pronašli su utočište na mirnom otoku Anatahanu, koji je zbog svoje ograničene veličine uglavnom bio zaštićen od ratnih nemira. Ipak, njihovo spokojno postojanje brzo je prekinuto dolaskom Jonglija, još jednog autoriteta na otoku, koji je postao očaran Kazukinom ljepotom. Kako se sukob zaoštravao i Japan nailazio na sve veće poteškoće, Sjedinjene Države su započele kontinuirane napade na teritorije pod japanskom kontrolom, naposljetku stigavši ​​do obala Anatahana.

  • Kad je Zhengli odlučio otići s otoka Anatahan, ostavio je Kazuko i njezina dečka baš kad je američka vojska započela zračne napade na otok; srećom, par je uspješno pronašao mjesto gdje se sakrio. Usred ritma mirnih intervala i iznenadnih naleta aktivnosti, njihova se ovisnost jedna o drugoj produbila, a veza brzo ojačala. Prihvatili su se uloge konvencionalnog ljubavnog para, njegujući usjeve i upravljajući zajedničkim domom.

Točnije, 12. lipnja 1944. godine američke snage poduzele su akciju protiv tri japanska ribarska broda, što je rezultiralo gubitkom 31 života na brodu, uključujući 10 japanskih vojnika i 21 ribara. Većinu posade činili su pojedinci u ranim dvadesetima, a najmlađi član imao je samo 16 godina.

Nasukani na otoku otkrili su da njihov opstanak ovisi o očajničkom činu samožrtvovanja koji je rezultirao iskrvarenjem do smrti. U svojoj hrabroj borbi protiv gladi preživljavali su prvenstveno na bananama i papaji. S vremenom se njihova potraga za prehranom intenzivirala, što ih je naposljetku dovelo do mjesta gdje su Kazuko i Jongli živjeli. Presretni zbog prisutnosti svojih sumještana, divni par ih je ljubazno dočekao i pružio im potrebnu podršku.

  • Uvod u katastrofalan događaj Prva katastrofa označila je samo početak daleko veće katastrofe koja će se odvijati u sljedećih sedam godina. Kao rezultat toga, Japan, koji je poražen u ratu i predao se 2. rujna 1945., ostao je nesvjestan ove stvarnosti na otoku Anatahan zbog svoje izoliranosti od vanjskih utjecaja. Nakon egzodusa većine, samo je mala skupina ostala na otoku – od 10 vojnika, 21 ribara i para Kazuko i Jongli.

Ovi uporni pojedinci odlučili su prihvatiti život u izolaciji, ovisno o svojoj domišljatosti za preživljavanje. Životinje koje su čuvali, poput goveda i peradi, brzo su se pretvorile u vitalni izvor prehrane, tjerajući otočane da traže i love za vlastitu prehranu. Kao jedina žena među 32 muškarca, Kazuko je dobila posebnu pozornost i zaokupila interes svih. No, njezin emotivni partner pobrinuo se da je svi prisutni tretiraju s najvećim poštovanjem.

  • Jedan pojedinac u grupi čak je predložio da se par vjenča, čime bi se okončale sve fantazije o mladoj Kazuko. Nakon vjenčanja, par se odlučio odvojiti od ostalih stanovnika otoka u potrazi za malo privatnosti. Oni koji drže oružje stječu moć i utvrđuju dominaciju. U kolovozu 1946. dogodila se značajna promjena kada su dvije osobe krenule na putovanje u srce džungle u svrhu lovačke ekspedicije.

Dok su istraživali, naletjeli su na ostatke američkog zrakoplova i pronašli nekoliko komada vatrenog oružja popraćeno streljivom. Upravo su kćeri tih pojedinaca preuzele vodstvo i odgovornost, motivirane svježim ciljem — pronaći životne partnere. Kazuko je odlučila uzeti obojicu muškaraca za svoje muževe.

  • Kako su se sukobi među lokalnim stanovništvom intenzivirali, niz misterioznih smrti se odvijao. Naposljetku je postalo jasno da su se napetosti između pojedinaca pojačale do razine koja ih je dovela do nasilja, što je kulminiralo njihovom zajedničkom smrću. Jonglu je donio odluku otići iz te specifične zajednice nakon što je shvatio rizike povezane s ženom koju dijele dva naoružana muškarca. Ipak, postavka jedne žene i dva muža pokazala se neizvedivom, što je rezultiralo neslogom između dvije uključene strane.

Pobjednik ove borbe dobio je isključivo vlasništvo nad suprugom i dva pištolja. Srceparajući trenutak dokumentirao je Kazuko Higa na otoku Anantahan kada je nesreća u ribolovu na moru rezultirala gubitkom jednog života. Nakon ovog incidenta, mještanin po imenu Jongli iskoristio je priliku da pokupi napušteno vatreno oružje, u pratnji još jednog stanovnika otoka. Težnja za dominacijom i autoritetom na otoku na kraju je dovela do smrtnog ishoda.

  • Samo mjesec dana kasnije, Jongli je doživio sličan kraj, a dvije godine nakon toga još jedan vlasnik oružja. Ova bitka za vlast uzela je veliki danak, odnijela je ukupno devet života i natjerala najstarijeg stanovnika otoka da hitno pozove na prekid smrtonosnog sukoba. Nažalost, ovaj je apel stigao prekasno, jer su previranja odnijela još četiri života prije nego što su konačno okončana.

Pobjegavši ​​sa osamljenog otoka, početni broj od 32 prisutne osobe smanjio se na samo 16, što je dovelo do spoznaje da je jedini izvor opasnosti na otoku, iznenađujuće, žena. Kako bi se smirile rastuće napetosti, postalo je bitno isključiti je iz situacije. Kao rezultat toga, brzo su osmislili strategiju da je eliminiraju, dok je zabrinuti muškarac preuzeo na sebe da je upozori na prijeteću prijetnju.

  • Godine 1951. uspješno je izbjegla zarobljavanje zaronivši duboko u gustu džunglu, gdje je na nevjerojatan način preživjela nevjerojatna 33 dana. Naposljetku, njezinu lokaciju otkrio je američki ratni brod, koji ju je spasio zajedno s ostalim osobama koje su ostale nasukane na otoku.

U očima medija i javnosti, Kazuko se nametnula kao suverena otoka, osvajajući muškarce svojim očaravajućim šarmom. Tijekom vremena, Hollywood je priču o Kazuko i njezinim intrigantnim vezama s 32 osobe pretvorio u kinematografski oblik. Nažalost, u dobi od 49 godina, Kazukin život naglo je prekinut teškim posljedicama bolesti.

Besplatno