Protekle sedmice su održane dvije polufinalne i jedna finalna večer za izbor predstavnika Srbije na Eurosongu. Iako je Srbija već odabrala svoju pesmu Evrovizije i završila sve neophodne pripreme za nastup u Malmeu, strastveni žar oko takmičenja ne jenjava. Kao i prethodnih godina, dan nakon finala već su počeli razgovori o žiriju, glasanju i pobjedničkim pjesmama. Ljudi izražavaju svoje razočaranje i frustraciju, posebno oni koji čvrsto vjeruju da je Breskvica i njena pjesma “Gnijezdo orlovo” trebala biti izabrana za predstavnika zemlje.

Kada govorimo o televizijskim programima, nemoguće je prevideti ogroman uspeh Marije Šerifović i Željka Joksimovića, koji su do sada bili naši najuticajniji predstavnici. To je bio slučaj dugi niz godina i ostao je nepromijenjen čak i sada. Na televiziji K1 nedavno se desio jedan izuzetan događaj, tačnije tokom jutarnjeg programa koji vodi i producira Jovan Joksimović. Među uvaženim gostima pozvanim u studio da stručne komentare na temu Evrovizije bila je i Leontina Vukomanović, koja je pokazala svoje duboko znanje u ovoj oblasti. S obzirom na Leontino obrazovanje i impresivna profesionalna dostignuća, ovo možda i nije iznenađenje. Međutim, vrijedno je napomenuti da je pjevačica ranije bila u značajnoj romantičnoj vezi sa sadašnjim supružnikom voditelja. Sarađujući na brojnim veoma uspešnim pesmama, Leontina i Željko postali su poznati kao “zlatni pop par”, nezvanična titula koja je slavila njihova zajednička dostignuća. Iako je od tada prošlo mnogo vremena, detalji ove priče izbledeli su u mraku, posebno iz Jovanine perspektive.
Pošto je pre desetak godina preuzela ulogu ljubaznog domaćina, gospođa Joksimović ima nepokolebljivo poverenje u svoju bračnu zajednicu i ne utiče na osećanje ljubomore. Čak i suočeni sa izazovnim okolnostima, prisustvo zajedničke fotografije je nepobitan dokaz da se aspiracije zaista mogu ispuniti.

Leontina Vukmanović je na svoj muzički put krenula 1986. godine još u srednjoj školi. To je označilo početak njene karijere jer je u to vrijeme objavila svoje prve pjesme. Leontinin izuzetan talenat kompozitora i tekstopisaca doveo ju je do učešća na Pesmi Evrovizije 1991. i 1992. Pored toga, njena izuzetna vokalna veština dobila je priznanje na festivalima Mesam i Beogradsko proleće 1992. godine, gde je dobila nagrade za svoje izuzetne sposobnosti. izvođenja sopstvenih kompozicija. Od 1992. godine proširila je svoju karijeru nastupajući u televizijskim emisijama i stvarajući muziku posebno za djecu. Sledeće godine, 1993. godine, postigla je prvi uspeh kao kantautor na Budvanskom festivalu sa pesmom „Vice“ koju je izveo Filip Žmaher. Na istom festivalu učvrstila je svoju poziciju izvođača tako što je obezbedila treće mesto sa pesmom „Neću samo tebe da lovim“.

Leontinin izuzetan kantautorski talenat prepoznat je 2002. godine kada joj je uručena cijenjena titula najboljeg ženskog tumača na godišnjoj dodjeli Prinčevih nagrada u Herceg Novom. Sledeće godine njene izuzetne veštine su ponovo zablistale kada je osvojila prvo mesto na Beoviziji sa zadivljujućom pesmom „Čija si“, koju je prelepo izveo Toše Proeski. Ova očaravajuća kompozicija ne samo da je pobrala brojna priznanja već je postala i definitivni hit godine. Godine 2004. Leontina je ostvarila još veći trijumf sarađujući sa Željkom Joksimovićem na senzacionalnom singlu “Leđa o ženu” i očaravajućoj pesmi “Lana moje”, što ju je dovelo do izuzetnog drugog mesta na Evroviziji. Na inauguracionom Radio festivalu uručena joj je prestižna nagrada za najbolji tekst godine za pesmu “Lane moje”, kao i treća nagrada i priznanje Umetničkog saveta za izuzetnu kompoziciju “Krila”. Sljedeće godine, na drugom radio festivalu, ostvarila je nevjerovatan podvig osvojivši ukupno sedam nagrada za svoju zadivljujuću pjesmu “In Sundays”.

Leontini izuzetni rezultati doneli su joj najviša priznanja na raznim festivalima, uključujući prestižnu nagradu za najbolju kompoziciju i priznanje za izuzetnu interpretaciju. Njen talenat su priznale cijenjene institucije kao što su Radio Sarajevo i Radio Banja Luka, proglasivši njenu pjesmu najboljom kompozicijom. Godine 2006. nagrađena je renomiranom nagradom Beogradskog pobednika za izuzetan autorski doprinos. Osim toga, Leontina strast za negovanjem mladih talenata dovela ju je do osnivanja dječjeg hora Čarolija 2006. godine, koji broji preko tri stotine darovitih pojedinaca. Kao umjetnički vođa, odigrala je ključnu ulogu u stvaranju hvaljenog dječjeg muzičkog festivala Čarolija. Osim toga, Leontina stručnost je prepoznata po njenom angažovanju u odboru Beogradskog džez festivala direktora od 2009. godine, a cijenjeno članstvo u Srednjoj umjetničkoj školi Artimedia od 2010. Očaravajuća izvedba Leontine pjesme “Čuvaj nam žake” zadivljujućeg hora donijela joj je prestižnu počasnu značku Kluba prijatelja IPA. Tokom svoje karijere komponovala je i popularne pesme za renomirane umetnike kao što su Željko Joksimović, Bojan Marović, Mikij Perić, Romana, Maja Nikolić, Andrijana Božović, Koktel bend i mnoge druge.

Besplatno