Izgrebani lonci i tave često se javljaju kao prirodni aspekt svakodnevnih kuhinjskih aktivnosti; međutim, to ne znači da im nedostaje korisnosti. Jednostavnim tehnikama moguće im je vratiti stanje i produljiti životni vijek. Uobičajeno je opažanje da se hrana sve više lijepi za starije posude za kuhanje sa svakom upotrebom. Možda se pitate mogu li se ti spremnici obnoviti i jesu li vrijedni daljnje upotrebe.

  • Srećom, uz minimalan trud i osnovne kućne namirnice moguće je vaše posuđe vratiti u funkcionalno stanje. Koja je metoda za popravak izgrebane posude? Iako korištenje grube spužve ili žičane četke može pomoći u uklanjanju upornih mrlja, takve radnje mogu nenamjerno dodatno oštetiti površinu posuđa. Prirodno i sigurno sredstvo za obnavljanje posuda od lijevanog željeza ili sličnih materijala je uporaba soli. Priprema tave: Započnite pažljivim čišćenjem tave mekom spužvom, pazeći da nakon toga bude potpuno suha.

Nanošenje kuhinjske soli: Nanesite lagani sloj soli na suhu tavu i stavite je na laganu vatru. Kada sol počne poprimati zlatno-smeđu nijansu, možete je ukloniti. Nakon toga papirnatim ručnikom obrišite dno posude. Rezultati: Ova metoda daje brze rezultate i ima potencijal uvelike produžiti životni vijek vašeg posuđa. Kada treba razmisliti o zamjeni posude? Ako primijetite tamne mrlje ili zadebljanje koje se ljušti na dnu tave, preporučljivo je razmisliti o njegovoj zamjeni.

  • Propadanje teflonske prevlake može predstavljati opasnost po zdravlje; stoga je ključno odmah prepoznati kada tava više nije sigurna za upotrebu. Kako postaviti novi neljepljivi sloj? Iako se neprijanjajući premaz na posuđu s vremenom smanjuje, ovo pogoršanje ne zahtijeva odbacivanje posude. Postoji jednostavna metoda za pomlađivanje neljepljive površine: Sveobuhvatno čišćenje: Pazite da se spremnik temeljito opere kako bi se uklonili svi ostaci hrane.

Preporučljivo je suzdržati se od korištenja sapuna nakon ovog postupka jer oni mogu skinuti zaštitni sloj masnoće. Nauljite zdjelu: Papirnatim ručnikom natopljenim uljem bez mirisa temeljito obrišite unutrašnjost i rubove zdjele. Postupak zagrijavanja: Stavite tavu iznad izvora topline i ostavite da se grije 3 do 5 minuta. Alternativno, tava se može staviti u pećnicu zagrijanu na 150 °C na 35 do 40 minuta.

  • Održavanje: Ako primijetite pad neprianjajućih svojstava tave, preporučljivo je ponoviti postupak s uljem. Daljnje preporuke uključuju: Suzdržite se od korištenja metalnog posuđa; umjesto toga, odlučite se za silikonske, drvene ili plastične kuhinjske alate kako biste izbjegli ogrebotine.

Također, preporučljivo je izbjegavati kuhanje na visokim temperaturama, jer je srednja temperatura prikladna za većinu jela i produžit će vijek trajanja posude. Odgovarajuće skladištenje: Prilikom slaganja tava, preporučljivo je staviti zaštitnu barijeru, poput tkanine ili papira, između njih kako biste izbjegli potencijalna oštećenja. Slijedeći ove jednostavne smjernice, povećat ćete korisnost svojih kuhinjskih aparata, produžiti njihov životni vijek i smanjiti potrebu za novim posuđem.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here