U određenim trenucima možda ste se susreli s frustracijom neadekvatno očišćene odjeće, što je dovelo do neugodnog mirisa, a ne ugodnog. Ako perilica ne uspije temeljito očistiti rublje, povremeno se može pojaviti neugodan miris. U tim se slučajevima preporučuje procijeniti funkcionalnost grijača i, pod pretpostavkom da je stroj u zadovoljavajućem radnom stanju, istražiti alternativne čimbenike koji mogu pridonijeti problemu.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa. Moguće je da su i pogreška korisnika i neispravan stroj faktori koji doprinose. Neki pojedinci imaju tendenciju pretjerane upotrebe deterdženta ili omekšivača tijekom procesa pranja rublja, zbog čega ih stroj ne može adekvatno isprati. Posljedično, te se tvari nakupljaju u tkanini, što dovodi do nepoželjnog mirisa umjesto ugodnog mirisa.

Uz to, uzmite u obzir specifično rublje koje perete i procijenite je li tkanina prikladna za korištenje omekšivača. Preporučljivo je biti oprezan pri korištenju omekšivača, osobito kod sintetičkih materijala, jer nije prikladan za sve vrste tkanina i u takvim ga slučajevima treba u potpunosti izbjegavati. Stav proizvođača trapera po pitanju omekšivača je odlučan – nikada se ne smije nanositi na traper.

Razlog za to je što omekšivač izaziva širenje tkanine i ubrzava proces blijeđenja boje. Uzimajući u obzir učestalost nošenja traperica i individualne karakteristike vašeg tijela, preporuča se pričekati između 2 do 6 mjeseci prije pranja traperica ako odlučite ne slijediti ovaj prijedlog. Nakupljanje prljavštine u perilici rublja glavni je uzrok neugodnog mirisa koji se zadržava na rublju, a može dovesti i do stvaranja bijelih mrlja na ormaru.

Kako bi se to spriječilo, važno je pridržavati se nekoliko jednostavnih načela održavanja. Obavezno odmah izvadite odjeću iz perilice čim završi svaki ciklus pranja. Pažljivo isperite sve ostatke deterdženta s gume na vratima nakon svakog ciklusa pranja. Kako biste izbjegli nakupljanje vlage, redovito sušite odjeljak za deterdžent. Za optimalnu dezinfekciju, preporučljivo je pustiti stroj bez ikakvih predmeta unutra, koristeći mješavinu deterdženta i octa, jednom mjesečno.

Imam još jedan pametan trik u rukavu koji će vam pomoći održati svježinu vaše odjeće cijeli tjedan nakon pranja. Za najbolje rezultate, savjetuje se izbjegavanje dodavanja omekšivača tijekom početne faze pranja; umjesto toga pričekajte da perilica rublja završi svoj prvi ciklus i ubacite omekšivač nakon što započne sljedeći ciklus unosa vode.

Za postizanje snažnijeg mirisa, preporučljivo je ostaviti veću količinu omekšivača u tkanini. Međutim, treba biti oprezan jer dugotrajni ostaci ovih omekšivača koji poboljšavaju miris mogu potencijalno dovesti do iritacije kože. Kako bi dali prioritet svom zdravlju, časopis Glossy potiče čitatelje da daju prednost korištenju bioomekšivača, jer oni ne samo da štite od alergijskih reakcija, već i poboljšavaju opću dobrobit.

BONUS TEKST;

Dr. Ameet Bakhai, poznati kardiolog, sastavio je popis od sedam ključnih simptoma srčanih bolesti koje nikada ne smijete zanemariti, a koji obuhvaćaju znojenje tijekom laganog vježbanja, osjećaj mučnine uz bol u prsima i izdržavanje pretjeranog umora.

Prema riječima dr. Bakhaija, stručnjaka na području istraživanja utjecaja načina života na zdravlje srca i preventivnih mjera, zdrava odrasla osoba trebala bi posjedovati sposobnost zadržavanja daha minimalno 20 sekundi. Prema kardiologu s kojim je razgovarao Gloucestershire Live, mnogi od nas imaju tendenciju zanemariti važnost održavanja zdravlja srca sve dok to ne postane strašna situacija.

Bez redovitih pregleda odbacujemo suptilne naznake da naše srce možda ne funkcionira optimalno. Nažalost, problemi sa srcem s vremenom se pogoršavaju, što dovodi do složenijih problema. Međutim, ako smo pozorni na znakove upozorenja, možemo spriječiti nastanak takvih komplikacija. Biti oprezan u vezi s bilo kakvim promjenama ili znakovima od ključne je važnosti jer se bolest srca može manifestirati u bilo kojoj fazi života.

Upozorio je na popis od deset simptoma koji potencijalno mogu ukazivati ​​na srčanu bolest, naglašavajući važnost njihovog zanemarivanja. Simptomi koji se mogu javiti nakon brzog ustajanja uključuju vrtoglavicu, otežano disanje, otežano savijanje, lupanje srca, stezanje u prsima, bol u ruci, vratu ili nadlaktici (obično na lijevoj strani), poteškoće pri stajanju, nelagodu u prsima (isključujući stezanje) , natečene noge i česti dodatni ili preskočeni otkucaji srca.

Besplatno