Održavanje čistoće u kući ili stanu je od krucijalnog značaja da se očuva zdravlje i ugodan život u domaćinstvu. Međutim, u ovim teškim vremenima kad su ljudi pod stresom i imaju puno posla, to se često zapusti. Danas vam otkrivamo jedan trik za čišćenje kupatila.
Suočavanje s izazovom čišćenja kupaonske fuge često se može činiti neodoljivim, osobito kada se suočite s tvrdokornom plijesni koja je otporna na tipične proizvode za čišćenje. Unatoč tome, razni stručnjaci i ljubitelji čišćenja preporučuju niz strategija koje bi mogle uspješno riješiti ovaj problem.
- Evo nekoliko metoda koje biste mogli razmotriti: Jedna od učinkovitih tehnika je metoda pripreme kreča, koja zahtijeva presavijanje papirnatog ručnika kako bi odgovarao širini linija za fugiranje.
Da biste započeli postupak nanošenja, prekrijte fugirnu masu ručnikom i pažljivo ulijte izbjeljivač na vrh. Ostavite da odstoji otprilike 60 minuta. Rezultat: Nakon uklanjanja ručnika, plijesan bi trebala nestati. Iako ova metoda može uspješno izbijeliti plijesan, neki korisnici upozoravaju da izbjeljivač pruža samo privremeno rješenje i ne uklanja u potpunosti plijesan.
Druga metoda koja uključuje ocat uključuje nanošenje izravno na zglobove ili kombiniranje sa sodom bikarbonom kako bi se stvorila pasta. Djelovanje: Ostavite da odstoji nekoliko sati ili preko noći. Ispravak: Nakon toga spojeve isperite vodom. Zbog svojih antifungalnih svojstava, ocat bi se mogao pokazati učinkovitijim u uklanjanju plijesni nego samo u njenom prikrivanju.
- Metoda koja uključuje sodu bikarbonu i izbjeljivač počinje pripremom paste; pomiješajte sodu bikarbonu s malo izbjeljivača kako biste postigli gustu teksturu. Za primjenu, nanesite pastu na zglobove i ostavite da odstoji 30 minuta.
Za kraj temeljito isperite fuge vodom. Ova metoda se pokazala vrlo uspješnom u uklanjanju uporne plijesni i raznih mrlja od žbuke. Bez obzira na odabrani pristup, ključno je testirati sredstvo za čišćenje na neupadljivom području kako biste bili sigurni da ne oštećuje ili mijenja boju fuge. Nadalje, kada rukujete izbjeljivačem ili drugim jakim kemikalijama, nošenje rukavica i maske je ključno za zaštitu vaših ruku i zdravlja dišnog sustava.
DODATNI TEKST
Svakog jutra nakon buđenja zahvaljujem Bogu na blagoslovu novoga dana. Suočavanje s vlastitom krhkošću može biti zastrašujuće, osobito kada je suočen s ozbiljnom bolešću; osjećaji sumnje u sebe mogu se infiltrirati u um.
Ovim osjećajem započinje promišljanje Ljubice Mandrap povodom Svjetskog dana borbe protiv limfoma 15. rujna. Ljubica Mandrapa iz Beograda u 61. godini života služi kao baka, majka, supruga i angažirana je članica Udruge “Lipa” posvećene suzbijanje limfoma. Trenutno je domaćica koja ne prima invalidsku mirovinu.
Kuglanje joj je i razonoda i dodatni izvor prihoda. Njezina borba protiv limfoma započela je prije više od dvadeset godina, točnije 2003. Unatoč njezinom skepticizmu u pogledu izgleda za preživljavanje u to vrijeme, sada svoj trijumf pripisuje snažnoj volji za životom, potkrijepljenoj ljubavlju i podrškom svoje obitelji.
- Prije dijagnoze godinu dana osjećala je značajan umor koji je kontinuirano opravdavala svakodnevnim obavezama, iako je bila konstantno iscrpljena. Usklađivanje posla kod kuće i u uredu navelo me da povjerujem da je to uzrok mojeg stanja.
Ipak, kako se moj umor pojačavao, to me na kraju natjeralo da potražim pomoć. Došla sam do svoje liječnice, koja me potom uputila hematologinji dr. Zorici Cvetković, te smo odmah pokrenuli dijagnostičke postupke. Liječnica je palpacijom trbuha prepoznala moju povećanu slezenu, što joj je omogućilo da brzo shvati situaciju, otkriva naš izvor.
- Nakon niza pretraga i evaluacija, uključujući i punkciju koštane srži koja je za nju predstavljala najveći izazov, Ljubica Mandrap dobila je dijagnozu difuznog velikostaničnog B-limfoma, najagresivnije varijante Non-Hodgkinovog limfoma, u uvećanom prikazu.
Slezena je služila kao primarno mjesto tumora prije nego što se on naknadno proširio u krvotok i napao koštanu srž. Suočavanje sa strahom i borba za opstanak je ključna. U početku, nevjerica je tipičan odgovor na takvu dijagnozu. Ipak, ubrzo postaje očito da prepuštanje tuzi nije izvedivo; vrijeme je kritično. Treba se suočiti sa surovom realnošću okolnosti i odlučiti – ili postati borac i strateg ili se prepustiti bolesti, kako ističe Ljubica.