Majka je osoba koja nam daje život i izvodi nas na pravi put i stoga je potrebno da joj pružimo svu ljubav i poštovanje koje možemo. Nije lako biti član porodice s obzirom da se često dolazi do neslaganja i sukoba, ali to je prirodan dio života. Bilo kako bilo, treba se u takvim situacijama kontrolisati.

Mentalni distres služi kao primarni izvor brojnih bolesti, a ni polje psihijatrije ni medicina ne posjeduju kapacitet pružiti lijek. Ključno je priznati da iako fizičko tijelo može iskusiti umor, također moramo prepoznati da njihova autentična bit prebiva u carstvu duha.

Preuzmite kontrolu nad radnjama svog tijela naređujući mu da ustane, sudjeluje u tjelesnoj aktivnosti i vježba. Iako je naše fizičko ja vezano za sadašnjost, nesposobno putovati kroz vrijeme u prošlost ili budućnost, naš duh ima moć zamisliti naše buduće ja za desetljeće od sada, oblikujući naše snove i ambicije u skladu s tim.

Čin doživljavanja duhovnog ponovnog rođenja koristi isključivo pojedincima, omogućujući im da postignu vrlinu, prosperitet i veličinu, a sve to bez potrebe za ikakvom pomoći božanskog entiteta ili duhovnog vodiča. Proces pomlađivanja nečije duhovnosti podrazumijeva revitalizaciju njihove temeljne suštine, ponovno oživljavanje njihovog sustava etičkog usmjeravanja. Međutim, što točno podrazumijeva taj etički kompas? Može se usporediti s vjernim pratiteljem, budnim čuvarom zakona na životnom putu, koji vas podsjeća da se pridržavate propisanog ograničenja brzine od četrdeset milja na sat u određenoj zoni.

Ako bi netko zanemario te upute i povećao brzinu na sto pedeset milja na sat, ishod bi bio opasno skretanje s ceste i gubitak kontrole. Vaš moralni kompas upućuje vas da se suzdržite od upotrebe ružnog jezika, širenja tračeva, pokazivanja nepoštovanja prema roditeljima i neproduktivnosti. Motivira vas da ustanete rano i uključite se u smislene aktivnosti. Pohvale je vrijedno poslušati vodstvo svoje savjesti, jer to donosi povoljne ishode. Kada se odlučite suzdržati od upotrebe psovki i umjesto toga odlučite ponuditi riječi podrške i ljubaznosti, vaša vas savjest usmjerava prema stanju blagostanja, što donosi dobrobit cijelom vašem biću.

Na temelju suvremenih znanstvenih istraživanja u području duhovnog pomlađivanja, utvrđeno je da svaki oblik omalovažavanja, bilo da se radi o psovkama, širenju glasina ili mrmljanju ispod glasa, ima sposobnost nanošenja štete. na stanice koje se nalaze u vašem tijelu i mozgu. Važno je imati na umu da će izgovaranje uvredljivih riječi prema majci neizbježno rezultirati sve većom distancom između vas dvoje. Slično tome, upućivanje psovki prema kolegi umanjit će vašu sposobnost održavanja kontakta očima, što će ih na kraju dovesti do toga da više ne žele vašu prisutnost zbog vašeg zlonamjernog raspoloženja. Neljubaznost u konačnici dovodi do nedostatka druženja i osjećaja društvene izolacije.

U našoj potrazi za srećom, naša savjest djeluje kao vodeća sila, podsjećajući nas da put do ispunjenja leži u korištenju ljubaznog i ohrabrujućeg jezika, a ne vulgarnosti. Potiče nas da ograničavajuću frazu “ne mogu” zamijenimo osnažujućom afirmacijom “mogu i hoću”. Kako bismo održali skladan odnos s roditeljima i izbjegli pogrešne korake, evo dodatnog savjeta. Komunikacija sa starijim roditeljima često nailazi na sukobe i nerazumijevanja zbog zamornog generacijskog jaza. Aleksandar Galitski, cijenjeni umjetnik, već godinama posvećuje svoje vrijeme radu sa starijim osobama, dijeleći s njima svoje stručno znanje u kiparstvu u drvu i slikanju.

U nastavku su navedeni njegovi prijedlozi za učinkovito povezivanje sa starijim osobama, posebno roditeljima. Prvo, ključno je suzdržati se od pokušaja promjene njihovog ponašanja. U našoj mladosti roditelji su nas često častili pričama o uzornom djetetu u našoj zajednici koje je stalno postiglo najbolje ocjene i bespogovorno slušalo svoje roditelje. Kako stare, možda ćemo biti skloni koristiti izjave kao što su: “Vaš susjed ide svaki dan u šetnju, a vi ostajete zatvoreni kod kuće.” Međutim, uzaludno je pokušavati mijenjati pojedince, pogotovo kada dosegnu određenu dob.

Umjesto da ih pokušavate promijeniti, važnije je prihvatiti pojedince onakvima kakvi jesu. Razmotrimo slučaj starije osobe koja nastavlja pušiti, unatoč tome što je potpuno svjesna štetnih posljedica. Oni možda nemaju nikakvu sklonost odreći se te navike. Osim toga, uobičajeno je da se krivnja u nekom trenutku infiltrira u naše živote. Osjećaj razočaranja zajedničko je iskustvo, bilo da se radi o neispunjavanju dodijeljenih zadataka ili reagiranju neopravdanim bijesom.

U procesu samorefleksije ključno je izbjegavati svaljivanje krivnje na sebe. Za svaku je osobu od iznimne je važnosti staviti vlastitu dobrobit na prvo mjesto i potražiti trenutke odmora i pomlađivanja. Stavljanje pretjeranog naglaska na ispunjavanje očekivanja roditelja potencijalno može rezultirati pripisivanjem osobnih neuspjeha isključivo njima. Razlozi koji stoje iza odluka poput ostanka u braku ili nemanja djece su u konačnici unutar vaša vlastita kontrola, a ne diktirana od strane vaših roditelja. Preuzmite kontrolu nad vlastitim životom i dopustite im da sami upravljaju svojim stazama.

Kako biste osigurali skladno iskustvo skrbi za svog starijeg roditelja, ključno je kloniti se bilo kakvih sukoba ili rasprava. Usvojite suosjećajan i strpljiv pristup, tretirajući ih s istim razumijevanjem koje biste ponudili malom djetetu. Bitno je oduprijeti se iskušenju reagiranja na bilo kakvo neprijateljstvo, viku ili uvredljive primjedbe koje bi mogli pokazati. Podlijeganje takvim provokacijama dovelo bi vas samo na štetu. Umjesto toga, vježbajte aktivno slušanje i istinski se potrudite riješiti njihove brige ili temeljni uzrok njihove nelagode. Na taj način možete učinkovito odagnati sve dugotrajne osjećaje krivnje.

Imajte na umu da komunikacija ne mora uvijek biti ugodna, jer obje strane mogu doživjeti trenutke nervoze i tuge. Zapamtite da su i oni ljudska bića. Ako se dogodi da su ljuti, popričajte s njima umjesto da se prema njima ponašate drugačije ovisno o njihovoj dobi.

 


Pokažite empatiju bez snishodljivosti. Iako je važno biti suosjećajan, jednako je važno ne ponašati se prema drugima kao da su potpuno bespomoćni i jadni. Ponudite svoju nepokolebljivu podršku. Izbjegavajte obraćanje roditeljima s pritužbama ili pritužbama. Umjesto toga, pripremite dvije priče: jednu posebno za njih i jednu koja predstavlja istinu situacije.

Od iznimne je važnosti suzdržati se od izazivanja nevolje kod roditelja, s obzirom na njihovu nepokolebljivu predanost vašem uspjehu. Iako treba zadržati iskrenost, vrijedi priznati da posjedujete veću razinu mladosti i sposobnosti u usporedbi s njihovom sadašnjom životnom fazom. Proširite svoju pomoć kao sredstvo podrške, budući da su bili uz vas tijekom svih godina. Isprike.

Od iznimne je važnosti steći vještinu oslobađanja stiska prošlih iskustava. Priliku da damo oprost našim roditeljima ne treba odgađati zbog neizvjesnosti sutrašnjeg dolaska. Prikupiti hrabrost da se oprostimo i krenemo na novi početak zahtijeva veliku snagu. Uvijek imajte na umu da ćete u perspektivi onih koji gaje naklonost prema vama, bez obzira na vašu dob ili postignuća, zauvijek ostati njihovo dijete i jedini stup ohrabrenja.

Besplatno