Imati svoju baštu i vrt svakako da nije lak posao, već se treba svakodnevno posvetiti onome što se sadi. Ovaj gospodin je pripremio za Vas korisne savjete o tome kako da imate 11 do 13 kilograma krastavaca svake sezone.

Uzgoj vlastitog povrća popularan je izbor za one koji žele osigurati da im hrana bude zdrava i isplativa. Kada je riječ o uzgoju krastavaca, postoji nekoliko korisnih tehnika koje mogu dovesti do uspješne berbe. Dopustite nam da s vama podijelimo neke vrijedne savjete. Impresivno povećanje poljoprivredne proizvodnje može se pripisati nedostatku štetnih elemenata.

Soda bikarbona pokazala je svoju prilagodljivost pokazujući svoju učinkovitost u mnoštvu situacija iz stvarnog života, nadmašivši unutarnje okruženje i proširivši svoj doseg na aktivnosti na otvorenom, kao što je hortikultura. Ako se pridržavate uputa iz ovog priručnika, imat ćete priliku svjedočiti zadivljujućim i ekspeditivnim rezultatima koji nastaju kada se soda bikarbona nanese na krastavce.

Pripremite se vidjeti kako se zamjetna metamorfoza događa u trenutku. Za pojedince koji imaju ambicije uzgoja obilnih usjeva krastavaca, snažno se savjetuje da gnojivo primijene najmanje tri puta kako bi se optimizirao ishod. Osim toga, proces gnojidbe služi ne samo za poticanje rasta biljaka, već i za produljenje razdoblja berbe te može utjecati na ukupni prinos plodova.

Kako biste osigurali najbolje moguće rezultate, preporučljivo je pričekati 14 dana nakon presađivanja presadnica u vanjski vrt prije razmatranja početnog održavanja biljaka krastavaca. Fazu cvjetanja započinju mlade biljke, nakon čega slijedi ciklus gnojidbe nakon dva tjedna. Očekuje se da će trenutni vremenski uvjeti dati pozitivne rezultate za cvjetanje cvjetova. Osim toga, postupno će se povećavati količina cvjetnih pupova. Kako bi se pospješilo uspješno širenje, potrebno je izvršiti treću primjenu gnojiva.

Ova jedinstvena metoda služi kao pouzdana obrana od promjene boje lišća, a istovremeno potiče rast visokokvalitetnih usjeva i produljuje trajanje žetve. Osim toga, vrijedi istražiti svestrane primjene sode bikarbone. Jednostavna priroda ovog vodiča osigurava da pojedinci iz različitih sredina mogu lako razumjeti i slijediti upute, omogućujući svima da dožive uspjeh.

U prva dva slučaja inseminacije postaje vidljivo da ovo partnerstvo pokazuje iznimnu koordinaciju. Za treći ciklus gnojidbe, kako bi se povećala plodnost tla i produljilo razdoblje berbe, pomiješajte 80 grama sode bikarbone s 10 litara vruće vode. Za pripremu otopine pomiješajte 60 grama sode bikarbone s 10 litara vruće vode i dodajte 3-4 kapi joda. Kako biste postigli najbolji rezultat, provjerite jesu li svi elementi potpuno izmiješani prije upotrebe.

Za najpovoljnije rezultate savjetuje se primjena gnojiva tijekom jutarnjih ili večernjih sati. Isprobajte ovaj domaći recept za gnojivo od sode bikarbone. Ispravno pričvršćivanje krastavaca i dosljedno obrezivanje usjeva ključni su koraci u postizanju željenog rezultata. Prednosti poticanja rasta biljaka prema gore dobro su dokumentirane, jer smanjuje rizik od bolesti biljaka i pojednostavljuje proces skupljanja usjeva.

  • Regulacija plodnosti, ključni čimbenik na koji utječe rezidba, izravno utječe na veličinu i količinu plodova. Za očuvanje željenog mirisa krastavaca ključno je zadržati početni plod na razini 7. ili 8. lista, a eliminirati niži rast. Dovoljna količina vlage ključna je za krastavce, jer je potrebno spriječiti sušu kako bi se izbjegao gorak okus. Tijekom početnih faza rasta biljke, preporučljivo je osloniti se na prirodne padaline za hidrataciju.

Međutim, kada biljka prijeđe u fazu cvatnje, ključno je osigurati ciljano zalijevanje u području korijena. Važno je napomenuti da korištenje pretjerano hladne vode može imati negativan utjecaj na okus voća i spriječiti rast i sazrijevanje biljke. Količina sunčeve svjetlosti koju krastavci primaju kritičan je faktor koji treba uzeti u obzir tijekom njihova rasta.

Ako su krastavci izravno izloženi sunčevoj svjetlosti, mogu doživjeti opekline lišća i proizvesti grube, neapetitične plodove. Kako bi se izbjegao ovaj problem, preporuča se uzgajati krastavce na području koje ima djelomičnu sunčevu svjetlost. U slučaju da lociranje zasjenjenog mjesta postane izazovno, alternativno rješenje je postaviti ih uz druge biljke koje mogu pružiti sjenu. Jedna učinkovita tehnika je strateški raspored dva ili tri reda kukuruza, koji će učinkovito zaštititi krastavce od oštrih sunčevih zraka.

Besplatno