Za svoje voljene sljedbenike, oduševljen sam što mogu s vama podijeliti divan recept za doručak koji se bez napora može pripremiti u samo 10 minuta, što vam omogućuje da svoj dan započnete s lakoćom i zadovoljstvom.

  • Sa svim divnim pojedincima koji me podržavaju i prate, oduševljen sam što mogu podijeliti divan recept za doručak koji se bez napora može pripremiti u samo 10 minuta. Oduševljen sam što mogu sa svim svojim dragim pratiteljima podijeliti uzbudljivu vijest da ću otkriti izuzetan recept za besprijekorno nježno pecivo koje se može pripremiti i okusiti u samo 10 minuta.

Stvaranje serije ukusnih krafni za vaše najmilije nikada nije bilo jednostavnije ili isplativije nego s ovim jednostavnim receptom za tijesto.

Kako biste uspješno pripremili ovaj recept, neophodno je prikupiti sljedeći popis potrebnih sastojaka: Za ovaj recept su vam potrebni sljedeći sastojci:

2 jaja, 1,5 žličica soli,

1 žlica šećera,

1 žlica kvasca,

1,5 šalica toplog mlijeka,

1 čaša tople vode,

3,5 šalice brašna,

2 zelene paprike,

2 crvene paprike,

1 glavica luka i 1 paradajz

Dodatno naberite peršin, 1 krumpir, 1 mrkvu, zdjelu sira i malo tekućeg ulja. priprema: U posudi za miješanje pomiješajte jaja, sol, šećer i kvasac. Prije dodavanja mlijeka i vode, dobro promiješajte sastojke. Provjerite je li sve dobro izmiješano. Za početak umiješajte brašno u smjesu, pazeći da se sve dobro izmiješa.

Nakon toga ostavite smjesu da nesmetano odstoji 20 minuta, dok je pokrivena. Nastavite tako da naribate krumpir i mrkvu, pazeći da uklonite višak tekućine. Završite postupak sitno nasjeckajte preostalo povrće i pažljivo ga posložite na tanjur. Pomiješajte povrće s preostalim tijestom, pazeći da se dobro poveže.

Pažljivo prebacite smjesu u tavu, pazeći da bude ravnomjerno raspoređena i pecite pažljivo okrećući stranice tave. Sreću bi trebali imati oni koji se posvete svladavanju jednostavnih recepata, jer se marljivo pridržavaju iste metode dok se ne iskoristi svo tijesto.

BONUS TEKST

Prije točno 83 godine kralj Petar Drugi Karađorđević napustio je Srbiju, ostavivši za sobom podzemni grad smješten u kamenjaru Malog Zvornika, gradića na obalama rijeke Drine. Prolazeći preko mosta koji nosi ime njegovog oca, kralja Aleksandra, označio je trenutak kada posljednji vladar našeg naroda nije mogao kročiti na sveto tlo svoje domovine.

Smješten usred rijeke Drine i impozantnih litica, Mali Zvornik služi kao čuvar nekada skrivene podzemne metropole poznate kao Karađorđevića. Upravo je ovaj grad pokrenuo kralj Aleksandar 1930. godine, s namjerom da bude utočište u slučaju rata. Nažalost, izgradnja je ostala nedovršena jer je kralj dočekao svoju preranu smrt u Marseillesu 1934.

Ipak, službeni zapisi pokazuju da je pomogao svom sinu, mladom kralju Petru Drugom, u traženju utočišta ovdje od kandži nacista tijekom kratkog razdoblja. od 9. do 12. travnja 1941. Iako se vladarevi memoari mogu malo razlikovati u pogledu konkretnih datuma i lokacija, neosporna je činjenica da je Mali Zvornik bio posljednja stanica na njihovom putu kroz Srbiju.

Svijet svjedoči dosad neviđenoj strani Ane Ivanović koja sve pripisuje “okolini” i izaziva neprestanu navalu komentara. Zadivljujuća kolekcija kupaćih kostima Tamare Kalinić osvojila je žene posvuda. Među njima se broj 4 ističe kao izraziti favorit. Izgradnja ovog izvanrednog djela započela je 1931. godine, ali je nažalost zaustavljena zbog prerane kraljeve smrti 1934. godine, upravo u Marseilleu.

U tom su trenutku bile dovršene otprilike dvije trećine kupaćeg kostima. Zanimljivo je da je u travnju 1941. mladi Petar II Karađorđević potražio utočište upravo na ovom mjestu prije nego što je bio prisiljen na progonstvo.

Povijesni zapisi pokazuju da je ovo mjesto izvorno zamišljeno kao ratni zapovjedni centar i sklonište, namijenjeno za smještaj značajnog broja pojedinaca. Protežući se na otprilike jedan i pol kilometar, mreža hodnika poput labirinta krije brojne sobe, dvorane i kabinete, sve pomno ožbukane i obojane u netaknutu bijelu boju, spremne za smještaj impresivnog kapaciteta od tri do pet tisuća osoba.

 

Besplatno