Imam divan recept za ukusna peciva koja su savršena za posluživanje gostima tijekom doručka ili ručka. Toplo preporučujem da isprobate ovaj recept. Zatim ćemo istražiti proces stvaranja ovog ukusnog, nježnog tijesta i identificirati potrebne sastojke. Potrebne komponente:

Za tijesto pomiješajte 200 ml vode s jednom šalicom razvodnjenog mlijeka, žlicom kvasca, žlicom šećera, jednom šalicom ulja, jednim jajetom (žumanjak ostavite za kasnije), žličicom soli i pet šalica od brašna.

Za punjenje jela iznutra trebat će vam 3-4 krumpira, 1 žlica maslaca, 1 žličica soli i 4 žlice mlijeka. korijandar premazivanje: Pomiješajte jedan žumanjak sa žlicom mlijeka. Koraci za pripremu: Pomiješajte mlijeko, vodu, kvasac i šećer u posudi za miješanje. U smjesu umiješajte ulje i jaja. Postupno dodajte brašno i sol, mijesite dok se ne formira mekano tijesto. Pokriti tijesto i ostaviti da odstoji jedan sat. Za nadjev kuhani krumpir zgnječite u pire. Umiješajte maslac, mlijeko i sol.

Dodajte nasjeckani peršin i nastavite miksati. Dignuto tijesto podijelite na tri jednaka dijela. Svaki dio razvaljajte valjkom za tijesto u kvadrat. Odozgo rasporedite nadjev i zarolajte tijesto u rolice. Režite rolice koristeći kartice od tijesta. Zagrijte pećnicu na 180 stupnjeva i ispecite kiflice.

BONUS TEKST

Koncept da je optimalna prehrana ona koju su slijedili naši paleolitski preci postoji već neko vrijeme, ali je i dalje značajan. Ovaj pristup prehrani ukorijenjen je u izboru hrane koji je bio dostupan prije uvođenja prerađene hrane i slastica. U cijelosti se Paleo prehrana sastoji od neprerađene, cjelovite hrane poput povrća, voća, orašastih plodova, sjemenki i mesa.

Ovaj pristup prehrani promiče opću dobrobit i smanjuje vjerojatnost specifičnih zdravstvenih problema, poput pretilosti. Izrađen tako da odražava prehrambene navike naših prethodnika iz paleolitika, ovaj plan nastoji replicirati njihove obrasce potrošnje. Dok nam precizni detalji drevne prehrane mogu zauvijek izmicati, stručnjaci nagađaju da su naši preci primarno konzumirali neprerađenu, prirodnu hranu.

Vjerojatno su naši preci, svojom predanošću nutritivnoj prehrani i aktivnom načinu života, znatno rjeđe obolijevali od bolesti povezanih s načinom života, poput pretilosti, dijabetesa i bolesti srca. Paleo dijeta nastoji oponašati prehrambene navike naših paleolitskih predaka, s fokusom na hranu konzumiranu tijekom paleolitika. Ovaj plan prehrane uključuje niz elemenata. Meso u svom prirodnom stanju uključuje govedinu, janjetinu, piletinu, puretinu i svinjetinu.

Osim toga, riba kao što su losos, pastrva, škampi i školjke također se smatraju neprerađenima. jaja U kategoriju povrća spadaju brokula, kelj, paprika, luk, mrkva i rajčica. Od voća tu su jabuke, banane, naranče, kruške, avokado, jagode i borovnice. Na ovom popisu su različite vrste orašastih plodova i sjemenki, kao što su bademi, orasi, lješnjaci, sjemenke suncokreta i sjemenke bundeve. Osim toga, postoji niz korjenastog povrća, uključujući krumpir, slatki krumpir i repu.

Na kraju, imamo izbor začina, kao što su morska sol, češnjak, kurkuma i ružmarin. Kada je riječ o uključivanju zdravih masti i ulja u vašu prehranu, opcije poput ekstra djevičanskog maslinovog ulja, ulja avokada i kokosovog ulja su vrlo preporučljive. Međutim, važno je voditi računa o određenim namirnicama koje treba izbjegavati.

 

 

Besplatno