Za one koji traže prirodno rješenje za njegu kože ili osvježavajući miris za svoj prostor, ovaj nekomplicirani recept koji koristi klinčiće u ulju za bebe može dati neočekivano impresivne rezultate. Ispod je vodič korak po korak kako ga pripremiti: Potrebne komponente su sljedeće:
Trebat će vam 100 ml alkohola,
točnije 70% otopine koja se može kupiti u apoteci,
uz 20 klinčića i
4 žličice baby ulja.
priprema:
Za početak pomiješajte alkohol i klinčiće u kompaktnoj staklenoj posudi ili boci. Pustite smjesu da se macerira najmanje 24 sata, čime se eterična ulja iz klinčića mogu ekstrahirati i stopiti s alkoholom. To će proizvesti moćnu podlogu za naknadno miješanje. Nakon što su klinčići ostavljeni u alkoholu, potrebno je odvojiti čvrste čestice od tekućine.
Uzmite svježu posudu i pomiješajte dječje ulje koje ima alkoholnu bazu s klinčićima. Ovaj dodatak dječjeg ulja ima dvostruku svrhu razrjeđivanja potencije alkohola i ubrizgavanja mješavine umirujućih svojstava koja su posebno korisna za kožu.
Mješavina se može koristiti kao sprej za osvježavanje okoliša, ispuštajući ugodnu aromu, a istovremeno služi i kao sredstvo za odvraćanje insekata. Osim toga, može se koristiti za masažu problematičnih područja kože. Klinčići posjeduju blagotvorna svojstva kao što su antibakterijska i protuupalna svojstva, što ih čini odličnim lijekom za ublažavanje manjih iritacija kože.
Kako bi se održala terapeutska svojstva mješavine, preporuča se čuvanje na hladnom i tamnom mjestu unutar staklene boce. Ako imate osjetljivu kožu, ključno je provesti test flasterom na malom području prije nanošenja bilo kojeg proizvoda kako biste bili sigurni da nema nuspojava.
BONUS TEKST
Infekcija poznata kao plivačko uho može se pojaviti u vanjskom ušnom kanalu koji se proteže od bubnjića do vanjskog dijela glave. Tipično, ova infekcija nastaje zbog prisutnosti vode u uhu, što stvara vlažnu okolinu pogodnu za rast bakterija. Ovdje su tipični simptomi ove infekcije i neke preventivne mjere koje treba razmotriti.
Umetanje prstiju, štapića od vate ili bilo kojeg drugog stranog predmeta u uši može oštetiti nježnu kožu koja oblaže ušni kanal, što može dovesti do razvoja infekcije. Otitis externa, koji se obično naziva “plivačevo uho”, obično se može učinkovito riješiti kapima koje je propisao zdravstveni radnik. Neophodno je pravodobno liječenje kako bi se izbjegle moguće komplikacije i razvoj težih infekcija.
U početku su simptomi plivačkog uha uglavnom blagi; međutim, ako se infekcija ne riješi, njihova ozbiljnost može eskalirati. Medicinski stručnjaci obično kategoriziraju plivačko uho na temelju njegove progresije, razlikujući blage, umjerene i uznapredovale faze. Tijekom početne faze infekcije, pojedinci mogu osjetiti blage simptome.
Osjeća se svrbež unutar ušnog kanala, popraćen blagim crvenilom unutarnje strane uha. Javlja se blaga nelagoda koja se pojačava kada se vanjsko uho, također poznato kao ušna školjka, povuče ili kada se pritisne mala izbočina ispred uha koja se naziva tragus. Simptomi umjerene infekcije mogu uključivati bol u uhu, upalu i istjecanje bistre tekućine bez mirisa iz uha.
Simptomi infekcije uha mogu uključivati pojačan svrbež, pojačanu bol, pojačano crvenilo, prekomjerno otjecanje tekućine, osjećaj punoće u uhu i djelomičnu blokadu ušnog kanala zbog otekline i nakupljanja tekućine, što rezultira smanjenim ili prigušenim sluhom.