Čišćenje jastuka nije važno samo zbog izgleda, već prvenstveno zbog održavanja pravilne higijene. Nema razloga za brigu da će se jastuk oštetiti u perilici rublja. Jednostavno upotrijebite pregršt jednostavnih tehnika. Učestalo korištenje rezultira brzim nakupljanjem prljavštine na jastucima koje će s vremenom trebati osvježiti, a portal domekiogrodek donosi smjernice kako to postići.

 

  • Koje su najbolje metode čišćenja posteljine kako bi joj se vratio svjež izgled? Počnite s održavanjem jastuka. Posteljina je posebno osjetljiva na prljanje. Bilo da ih skrivamo tijekom dana, pokrivamo dekom ili peremo prije spavanja, jastuke i poplune treba čistiti barem svakih nekoliko mjeseci.

Zašto? S vremenom se jastuci mogu pretvoriti u žarište za rast mikroba. Prašina, znoj, grinje i bakterije nakupljaju se na posteljini, što dovodi do neuglednih žutih mrlja i potencijalnih zdravstvenih rizika. Iako jastučnice spremno bacamo u perilicu rublja, čišćenje popluna i jastuka može dovesti do određene nesigurnosti. Mnogi od nas brinu se da bi jastuci mogli izgubiti svoj oblik nakon pranja.

 

  • Koji se koraci mogu poduzeti da se to izbjegne? Uključite ovu jednu komponentu u svoje rublje. Možda vam se čini neobičnim, ali je učinkovit! Ključ za postizanje mekih i čistih jastuka nakon pranja je osiguravanje pravilnog punjenja bubnja. Ne bi trebao biti pretijesan… jastucima treba malo prostora kako bi se izbjeglo nakupljanje i osiguralo pravilno čišćenje.

Drugi ključni čimbenik koji sprječava nakupljanje nadjeva su… teniske loptice. Ako ih stavite u perilicu, jastuci će se uzdrmati, ali će iznutra ostati mekani i pahuljasti. Dodatno, u maloprodaji možete kupiti unikatne kuglice za pranje rublja. Običan puder je nedovoljan. Poboljšanje tradicionalnih kemijskih metoda za pranje posteljine s kućanskim predmetima je učinkovitiji pristup.

  • Za početak u bubanj stavite sodu bikarbonu jer je odlična za uklanjanje mrlja. Pola čaše može se uhvatiti u koštac s čvršćom prljavštinom. Drugo, vodikov peroksid služi kao izvrsno sredstvo i za izbjeljivanje i za dezinfekciju. Za snježnobijelu posteljinu jednostavno dodajte četvrtinu čaše praška za pranje ili gela.

Opet, omekšivač rublja zamjenjujemo octom – dovoljno je samo pola šalice – koji pomiješamo s odabranim eteričnim uljem kako bismo uklonili svaki miris. Ocat pomaže u omekšavanju jastuka, uklanjanju mrlja i borbi protiv bakterija. Ova metoda omogućuje čišćenje i najzaprljanijih jastuka.

  • Nakon što ste primijenili gore navedene tehnike, namjestite temperaturu perilice na 60 stupnjeva i smanjite brzinu centrifuge kako se rublje ne bi zapetljalo. Nakon što ih operete, najbolje je sušiti jastuke ravno položene, umjesto da ih vješate. Ishod će nadmašiti vaša najveća nadanja – posteljina će izgledati kao da je potpuno nova: svježa, mekana i plišana. Nema potrebe da se brinete zbog grudica u jastuku ili bilo kakve žute promjene boje.

BONUS TESKT

Šest pokazatelja sugerira da vas je odgojila toksična majka, a ti se učinci mogu zadržati tijekom cijelog života. U bilo kojoj dobi, toksični odnosi imaju dubok utjecaj na nas, ali djetinjstvo je naša najosjetljivija faza. Kada se nađemo u štetnim situacijama, posebice kada je riječ o roditelju ili skrbniku, možemo se susresti s iskustvima koja evociraju ta sjećanja. Štetan odnos između majke i djeteta može utjecati na nas i u odrasloj dobi ako se ne riješi na pravi način.

Prepoznavanje pokazatelja ove štetne dinamike početni je korak. Evo šest pokazatelja da ste možda u toksičnoj vezi sa svojom majkom. Njegujte negativne osjećaje. Priznanje majčinog zlostavljanja znači da ste prepoznali i vlastite emocije. Kad se pojave misli o vašoj majci, u vama tinja bura negativnih osjećaja. Ovaj emocionalni nemir obično se sastoji od mješavine straha, tjeskobe, užasa, odbacivanja, gušenja ili sveobuhvatnog osjećaja emocionalne boli.

  • Postaje izazov uspostaviti odnos s prijateljima i kolegama koji njeguju svoje veze sa svojim majkama. Možda čak i sanjarite o iskustvu da imate majku koja potiče pozitivne i nježne osjećaje. Kada opravdavate majčine postupke, ne samo da gušite svoje negativne osjećaje, već snosite i dio odgovornosti.

Možete sebi reći: Bila je opterećena brojnim vlastitim problemima. Mame su jednostavno takve. Uložila je sve moguće napore. Iako ti osjećaji mogu biti prihvatljivi ako proizlaze iz mjesta iscjeljenja, postaju problematični kada se iskoriste za izbjegavanje stvarnosti i gušenje vaše unutarnje traume.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here