Tamara Misirlić: Humanitarka koja menja živote

Tamara Misirlić, mlada humanitarka iz Vranja, već sa samo 22 godine postigla je neverovatan uspeh u pomaganju onima kojima je najpotrebnije. Njeno srce i volja da pomogne drugima, bez obzira na sve prepreke, učinili su je izuzetnim simbolom nade za mnoge ljude širom Srbije i sveta.

Humanitarni rad u Srbiji i svetu

Tamara je do sada uspela da zbrine više od 200 porodica, vratila osmeh na lice mnogim starijim ljudima, osobama sa ozbiljnim zdravstvenim problemima i deci koja su živela u veoma lošim uslovima. Osim toga, njena misija pomagala je i ljudima u Ugandi, gde je radila u malaričnom području, suočavajući se sa brojnim rizicima za zdravlje.

Ona nije samo humanitarka, već i student na dva fakulteta, a njen prethodni profesionalni sportski angažman samo je dopunio njen neverovatni karakter. Tamara je istakla da je volja da pomogne drugima ono što je pokreće i motiviše da svakodnevno ulaže trud u svoj rad.

Rizikovanje vlastitog zdravlja

Tamara je u nekoliko navrata ugrozila svoje zdravlje kako bi pomogla drugima. U podkastu “Nešto moje”, otkrila je kako je, tokom pomoći jednoj baki, došla u kontakt sa zaraznom bolešću. Objašnjava da je radila sa majstorima kako bi se u što kraćem vremenu sredila prostorija u kojoj je baka živela, koja je bila u veoma lošem stanju – bez struje, vode i osnovnih uslova za život. Tamara je čak, radila fizički sa majstorima, što je kasnije dovelo do ozbiljnih zdravstvenih problema – pojavile su se žive rane na njenom telu, a temperatura joj je naglo porasla. Iako je njen lekar savetovao oprez i nošenje zaštite, Tamara nije mogla da se ograniči u svojoj misiji. „Ne mogu nekoga da zagrlim sa maskom i rukavicama“, ističe ona.

Teške priče i duboka saosećajnost

Tamara je posebno dirnuta teškim pričama koje je srela tokom svojih humanitarnih akcija, kako u Ugandi, tako i u Srbiji. Ona se seća dečaka u Ugandi koji je bio potpuno zapušten, u teškim bolovima i bez adekvatne medicinske pomoći. Tamara je odmah reagovala, potražila potrebne lekove i lečila ga, čuvajući ga dok nisu zarasle njegove rane. Sličnu situaciju doživela je i u Srbiji. Primer su sestre Dimitrov, koje su živele u veoma lošim uslovima, spavajući zajedno sa životinjama, ili deka Mile, koji je bio na ivici smrti u svom domu, prepunom riba, buba i zmija. Tamara je bila tamo da mu pruži pomoć i obezbedi mu bolji život.

I priča o porodici iz Kragujevca, gde je sin bio u depresiji i bolestan zbog teških životnih uslova, pokazuje koliko duboko Tamara razume i oseća sudbine drugih. Pomogla mu je da povrati volju za životom i počne da se bori za bolji život, što je uticalo ne samo na njega, već i na njegovu majku.

Najveći uspeh: Dati detetu šansu za bolji život

Za Tamaru, najveći uspeh nije u materijalnom smislu, već u tome što je dala šansu deci da imaju normalno detinjstvo i mogućnost obrazovanja. „Dati nekom detetu mogućnost da živi, da ima normalno detinjstvo, to je kruna svega“, zaključuje ona, ističući kako je svaka promena u životima onih kojima je pomogla, nagrada koju najviše ceni.

Tamara Misirlić je živući primer kako saosećanje, nesebičnost i volja da se pomogne drugima mogu da promeni svet na bolje. U svetu u kojem su mnogi suočeni sa teškoćama i nepravdom, ona je svetlo na kraju tunela za mnoge ljude koji su izgubili nadu.

 

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here