Rabiatul Adavija, TikToker porijeklom iz Malezije, često objavljuje videozapise u kojima se pojavljuje djevojka s hipertrihozom, koja se obično naziva sindromom vukodlaka. Ovo neuobičajeno stanje predstavlja različite izazove u društvenim okruženjima zbog svog prepoznatljivog izgleda.

Hipertrihoza se definira kao medicinski poremećaj obilježen prekomjernim rastom dlaka koji je neovisan o androgenima, što dovodi do dlaka koje su dulje i deblje nego što se obično vidi. Slučajno je Rabiatul susreo djevojku u bolnici i bio očaran njenim izgledom. Od tog susreta često se druže, a Rabiatul je producirao video sadržaj koji je stekao ogromnu popularnost.

Ovaj TikToker ima za cilj osporiti sve tabue i stigmu oko hipertrihoze, stanja koje često rezultira atipičnim izgledom. Hipertrihoza je genetski poremećaj karakteriziran prekomjernim rastom dlaka na tijelu. Može utjecati na pojedince bilo kojeg spola, često ciljajući na različita područja, uključujući lice, gdje je gustu kosu teško prikriti. Prva dokumentacija o ovom sindromu datira iz 17. stoljeća.

@rabiatuladawiyah8896

Alhamdulillah … Selesaikan amanah #fypシ #foryou #werewolfsyndrom #bayiviral #kitaprihatin

♬ 1000tahun lamanya by tulus – ॱଳ͘

Rabiatul ističe svoju želju da podigne svijest o ovom poremećaju i često dijeli videe na kojima se pojavljuje djevojčica, uz pristanak njezinih roditelja. Kako javlja portal edziecko.pl, roditelji djevojčice naglasili su da je ona rođena s ovim stanjem. “Kada je naša kći stigla, liječnici nisu bili sigurni oko uzroka.

Medicinska sestra se čak i onesvijestila odmah nakon poroda”, ispričala je majka djevojčice, ističući izazove s kojima su se susreli nakon poroda. Ovim hrabrim korakom Rabiatul i obitelj pokreću razgovor i povećavaju svijest o hipertrihozi, potičući prihvaćanje i empatiju za one koji su pogođeni tim stanjem.

DODATNI SADRŽAJ

Blagi, ali učinkoviti, prirodni lijekovi često služe kao održiv izbor za ublažavanje simptoma povezanih s nizom zdravstvenih problema. Istaknuti primjer takvog lijeka je đumbir, koji se stoljećima koristi zbog svojih terapeutskih prednosti. Poznat po svojim protuupalnim, antioksidativnim, antibakterijskim i antiemetskim svojstvima, đumbir je moćno ljekovito sredstvo.

Da biste napravili čaj od đumbira, počnite tako da narežete komad đumbira koji je dug otprilike 2-3 cm i stavite ga u šalicu kipuće vode. Pustite da se kuha oko 5-10 minuta, a zatim procijedite čaj prije nego što dodate malo limuna i meda za okus. Ovaj čaj možete piti jednom ili dva puta dnevno.

Dodatni snažan prirodni lijek je med. Poznat po svojim antimikrobnim i protuupalnim svojstvima, med se obično koristi za ublažavanje kašlja, umirivanje upale grla i jačanje imunološkog sustava. Možete ga uživati ​​samog ili ga umiješati u čajeve, toplo mlijeko ili čak toplu vodu s limunom.

Ova prirodna tvar tradicionalno se koristi u brojne svrhe zbog svojih ljekovitih svojstava. Med stvaraju pčele od nektara sakupljenog s cvijeća ili medne rose. Ovaj slatki proizvod bogat hranjivim tvarima može se pohvaliti raznolikim nizom vitamina, minerala, antioksidansa i drugih korisnih spojeva.

Ulje eukaliptusa služi kao široko omiljeno prirodno liječenje, osobito za ublažavanje simptoma povezanih s prehladom i respiratornim problemima. Udisanjem pare s nekoliko kapi ulja eukaliptusa, pojedinci mogu pomoći u otvaranju dišnih putova i ublažavanju začepljenosti nosa. Za olakšanje probavnih problema, razmislite o pijuckanju čaja od metvice.

Blaga sedativna svojstva metvice pomažu u ublažavanju nadutosti, plinova i grčeva u želucu. Uživanje u čaju od paprene metvice nakon obroka može poboljšati probavu. Dok se prirodni lijekovi općenito smatraju sigurnima, ključno je razgovarati s liječnikom prije početka bilo kakvog novog tretmana, osobito ako uzimate druge lijekove ili imate već postojeće zdravstvene probleme.

Besplatno