Princeza Dajana jednom je izrazila tugu i postavila pitanje zašto je njezin suprug trebao ljubavnicu. Odgovor koji je dobila zadržao se u glavama ljudi, često povlačeći paralele s brakom princa Williama i Kate Middleton. Dok se vojvotkinja od Cambridgea, Kate Middleton, oporavlja od operacije u siječnju, javnost je zaokupljena raspravama oko teorija zavjere koje kruže raznim platformama društvenih medija.
O bračnoj vezi princeze Diane i princa Williama, budućeg britanskog kralja, kruže brojne glasine. Godinama traju nagađanja o umiješanosti markizice Rose Hanbury kao Williamove ljubavnice, kao i pokojnog Thomasa Kingstona, člana kraljevske obitelji koji se također povezivao s Kate. Za sada nema dokaza koji bi upućivali na bilo kakvu nevjeru unutar bračne zajednice princa i princeze od Cambridgea. Međutim, ne može se zaboraviti duboki učinak koji je preljub imao na brak Williamovih roditelja.
Tijekom svog vremena dok je bila supruga princa Charlesa, koji je sada vladajući monarh, princeza Diana bila je prisiljena suočiti se s realnošću da on nema namjeru prekinuti veze sa svojom ljubavnicom, Camillom, koja je sada njegova supruga i kraljica. Njihov ljubavni trokut postao je ozloglašen zbog svoje burne prirode, a zamršeni detalji opširno su dokumentirani u brojnim izvorima.
BONUS TEKST : Hajdučica, poznata i kao kostrjet ili romonika, vrlo je blagotvorna biljka izuzetne ljekovitosti. Ima potencijal doseći impresivnu visinu od 80 cm. Jedna značajna značajka ove biljke je njezin divan miris, dok njezina stabljika može pokazivati svijetlozelenu ili crvenkastu nijansu. Na vrhu stabljike skupljaju se lijepi bijeli cvjetovi koji tvore cvatove. Hajdučica prirodno raste na raznim lokacijama, poput rubova cesta, livada i pašnjaka, a može se uočiti na cijelom europskom kontinentu.
Optimalno razdoblje za berbu hajdučice je ljeti kada je u punom cvatu. Njegovo ime, potječe od grčkog heroja Ahileja (Achillea), označava njegovu povezanost sa snagom. U fazi cvatnje nadzemni dio biljke sadrži vrijedan sastav eteričnog ulja (do 1%), flavonoida, vitamina K, ahileina (gorke tvari), smole, sterola, tanina i drugih korisnih sastojaka. Izrazita ljekovita svojstva ove biljke pripisuju se njenom eteričnom ulju koje se sastoji od pinena, tujona, cineola, limonena, kamfora i borneola.
- Gorki čaj poznat kao hajdučica često se koristi u tradicionalnoj medicini zbog svojih svojstava za ublažavanje bolova i zacjeljivanje rana. Štoviše, koristi se za rješavanje niza gastrointestinalnih problema, uključujući nadutost, probavne smetnje i gubitak apetita. Osim toga, pomaže u normalizaciji metabolizma, detoksikaciji organizma i regulaciji proizvodnje žuči. Čaj od maslačka poznat je i po svom umirujućem djelovanju.
- Stolisnik se, kao i kamilica, obično koristi izvana zbog svojih protuupalnih svojstava za ispiranje, obloge i kupke. Osim toga, visok sadržaj vitamina C čini ga učinkovitim u liječenju hemoroida i krvarenja. Međutim, osjetljive osobe trebaju biti oprezne pri korištenju ove biljke jer može izazvati alergijske reakcije. U takvim slučajevima preporučljivo je koristiti samo mladu biljku u početnoj fazi cvatnje i konzumirati čaj u umjerenim količinama.
Ljekovita svojstva hajdučice su velika i raznolika. Pomaže u jačanju krvi i probavnih organa, rješavanju raznih bolesti kao što su jetra, slezena i gušterača, žutica, problemi s cirkulacijom, probavni poremećaji, grčevi, groznica, psorijaza, živčane bolesti, giht, reumatizam i dijabetes. Osim toga, nudi značajne prednosti za zdravlje žena, uključujući liječenje cista na jajnicima. Stolisnik se smatra vrijednim prirodnim lijekom zbog svojih izvanrednih ljekovitih svojstava i širokog spektra upotrebe. Uzimajući u obzir sve ovo, može se zaključiti da stolisnik posjeduje ljekovita svojstva koja se protežu na raznolik niz stanja, što ga čini neprocjenjivim prirodnim lijekom koji učinkovito liječi gotovo sve bolesti.