Danas je Dino Merlin među najomiljenijim pjevačima, uživajući u ogromnoj popularnosti svojih uspješnih pjesama; međutim, njegovo putovanje nije uvijek bilo bez izazova. Tijekom svojih ranih godina, pjevač se suočavao s velikim poteškoćama koje su ga ostavile bez mnogih bitnih potreba.
- Kada su ga pitali o njegovom sadašnjem bogatstvu i opuštenosti, Merlin je odlučio otkriti poteškoće koje je proživio tijekom izazovnih razdoblja u prošlosti. “Život je bio pun izazova i nisam imao priliku vidjeti ocean. Sada kada je sve sjelo na svoje mjesto, mogu se malo prepustiti plovidbi. Ne žalim ni zbog svoje ljubavi prema moru, ni prema brodu koji posjedujem”, Dino Merlin primijetio je u to vrijeme.
Životna priča Deana Merlina obuhvaća njegove godine formiranja, izazove koje donosi pritisak slave i njegov konačni uspjeh u karijeri. Boravio u siromaštvu. Edin Dervišhalidović, profesionalno poznat kao Dino Merlin, rođen je u Sarajevu 12. rujna 1962. godine. Iako rijetko iznosi osobne detalje iz svog života, osjećaji koji ga tište često izbijaju u tekstove njegovih pjesama.
- Iako rijetko govori o svom privatnom životu, rekao je da je oprostio ocu što ga je ostavio, iako to ne znači da je zaboravio prošlost. Moj otac, stolar, napustio je našu obitelj kad sam ja imao sedam godina, a moja sestra Amina samo pet. Unatoč tome, moja majka, koja je služila kao bula ili muslimanska svećenica, dala je sve od sebe da nam priskrbi, pazeći da ne ostanemo bez previše.
Imao sam bicikl, nekoliko polovnih skija i svako veče prije spavanja po jednu jabuku, što je bilo prilično izdašno, s obzirom da su mnogi drugi u tom periodu imali i manje, ispričao je za “Informer.ba” Dino Merlin. Skoro četrdeset godina uživa u sretnom braku sa suprugom Amelom, a ponosni su roditelji kćerke Amele i sina Hamze. Kako prenosi web stranica Celebrity Net Worth, Merlinovo bogatstvo procjenjuje se na 100 milijuna dolara, što ga stavlja 20 milijuna dolara ispred Zdravka Čolića, unatoč sličnoj razini popularnosti.
BONUS TEKST
Tajna hlađenja vašeg automobila u samo jednoj minuti: NEMA POTREBE ZA PALJENJEM MOTORA ILI KLIMA. Jednostavnom japanskom tehnikom možete bez napora sniziti temperaturu u vrućem automobilu za deset Celzijevih stupnjeva u samo nekoliko minuta, a sve to bez ikakvog goriva. Kada se vratite do svog automobila nakon što je bio parkiran na suncu, vjerojatno ćete otkriti da je unutrašnjost pretjerano topla.
- Kako prenosi N1 Beograd, temperatura u unutrašnjosti automobila može se popeti i do 60 Celzijevih stupnjeva. Kako biste izbjegli ovu nelagodu, optimalni pristup je parkirati na zasjenjenom mjestu ili području zaštićenom od izravne sunčeve svjetlosti. Međutim, treba priznati da ova opcija ne mora uvijek biti praktična.
Kako biste se borili protiv intenzivne vrućine na otvorenom, korištenje suncobrana, zatamnjivanje prozora i malo spuštanje prozora može ponuditi malo predaha, iako će se unutrašnjost vašeg automobila i dalje vjerojatno činiti poput peći. Srećom, postoji metoda koja u samo jednoj minuti može sniziti temperaturu u vašem automobilu za desetak Celzijevih stupnjeva, a da pritom ne morate paliti motor ili uključiti klimu.
- Poznati japanski trik je tehnika koja potječe iz Japana i učinkovito smanjuje temperaturu u vozilu. Da biste primijenili ovu metodu, spustite prozore na jednoj strani automobila dok neprekidno otvarate i zatvarate vrata na suprotnoj strani, bilo da se radi o vozačevim ili suvozačevim vratima.
Kako prenosi Jutarnji.hr, ova jednostavna radnja stvara snažan protok zraka unutar, pospješujući cirkulaciju svježeg zraka, a istovremeno uklanja vrući, vlažni zrak iz putničke kabine. Kada vanjska temperatura dosegne 30 stupnjeva Celzijevih, unutrašnjost automobila može se vinuti između 40 i 50 stupnjeva Celzijevih, a ulazak u vozilo na 40 stupnjeva znatno je drugačiji nego na 30 stupnjeva.