Prva jugoslovenska starleta Dijana Bećirović: Živa vatra i danas, sa bogatom karijerom i nezaboravnim pričama

Dijana Bećirović, poznata kao prva jugoslovenska starleta, bila je ikona osamdesetih godina i jedan od najlepših lica Jugoslavije. Iako je stekla veliku popularnost kao model, njezin život je bio mnogo više od toga. Iako se u to vreme nije često viđalo da žene poput nje imaju obrazovanje na tako visokom nivou, Dijana je završila čak tri fakulteta, što je stavlja u red najobrazovanijih javnih ličnosti tog vremena.

  • Njenu karijeru modela započela je u vrlo mladim godinama, kao četrnaestogodišnjakinja, a tokom osamdesetih bila je prepoznatljiva i vrlo cijenjena figura. Snimala je reklame za socijalističke privredne gigante i bila na naslovnicama uglednih časopisa, kao što su Start 1976. i Plejboj 1981. godine. Njena nevjerojatna lepota i šarm privukli su pažnju mnogih, a Dijana je bila simbol lepote i stila tog vremena.

Nakon što je otišla u Italiju, njena karijera manekenke nastavila je da raste, a ubrzo je prešla na novinarstvo, gde je bila veoma uspešna. Dve godine radila je za italijansku televiziju RAI, gde je imala priliku da intervjuira mnoge svetske ličnosti, uključujući papu Ivana Pavla II, papu Benedikta XVI, i popularnog vozača F1, Ayrtona Senu.

  • Njeni romantični odnosi s brojnim poznatim muškarcima, uključujući Gorana Bregovića, Zdravka Čolića, Mica Džegera, Al Paćina, i mnoge druge, postali su tema mnogih medijskih naslova. Zanimljivost koju Dijana ističe u svom životu je i odnos s Al Paćinom. Iako su izlazili, Dijana nije bila očarana holivudskom zvezdom i nije ga smatrala svojim tipom.

Ono što je zaista zapečatilo njen put u svijetu zabave bila je njena veza s producentom Ahmetom Etergunom, sa kojim je radila 15 godina. U tom periodu imala je priliku upoznati najveće svetske muzičke legende.

  • Iako je njeno ime povezivano s brojnim poznatim osobama, Dijana je uvek zadržavala privatnost i nije dozvoljavala da njen život postane samo još jedna priča o slavi. Međutim, njene životne avanture postale su inspiracija za knjigu “Moja priča”, koju je promovirala pre nekoliko godina, otkrivajući mnoge nezaboravne trenutke iz svog života, uključujući tučnjavu Niki Laude zbog nje i vozanje s papom Benediktom XVI na “vespi”.

Danas, Dijana Bećirović živi u Los Anđelesu, gde je diplomirala na Američkom filmskom institutu. Unatoč godinama, i dalje je posvećena svom izgledu i uživa u promovisanju svog života na društvenim mrežama, održavajući svoj status jedne od najzapaženijih figura bivše Jugoslavije.

BONUS TEKST

Da biste očistili radijator i povećali njegovu efikasnost, pratite ove korake:

1. Isključite radijator

Prvo isključite radijator i sačekajte da se ohladi pre nego što počnete s čišćenjem. Ovo je važno kako biste izbegli rizik od povreda.

2. Uklonite prašinu

Koristite čistač prašine sa dugačkom ručkom ili usisivač sa odgovarajućim nastavkom za prašinu kako biste uklonili prašinu sa prednje strane radijatora. Posebnu pažnju obratite na razmake između lamela, gde se prašina često nakuplja.

3. Očistite donje strane

Radijatori često imaju prašinu i prljavštinu i na donjoj strani, koja je teže dostupna. Ako koristite usisivač, nastavite da usisavate i tu. Alternativno, možete koristiti dugmasti sunđer kako biste došli do te oblasti.

4. Očistite s unutrašnje strane

Kada završite sa spoljašnjim čišćenjem, pređite na unutrašnjost radijatora. Ako imate radijator sa lamelama, koristite dugi, uski sunđer kako biste došli do unutrašnjih delova. Možete i koristiti komprimirani vazduh (ako ga imate) da ispušete prljavštinu iz unutrašnjosti.

5. Pripremite otopinu za čišćenje

Napravite mešavinu tople vode i tečnosti za pranje sudova ili belog sirćeta (oko 1 šolja sirćeta na 4 šolje tople vode). Ovo će pomoći u uklanjanju masnih mrlja i neprijatnih mirisa.

6. Brisanje sa sunđerom

Namočite tkaninu ili sunđer u pripremljenu mešavinu i nežno obrišite spoljašnjost radijatora. Pazite da ne koristite previše tečnosti, jer previše vlage može biti štetno za metalne delove radijatora.

7. Očistite ventile

Ako vaš radijator ima ventile, nemojte zaboraviti da ih očistite. Koristite vlažnu krpu da obrišete ventile i uklonite prašinu sa njih.

8. Sušenje

Kada završite čišćenje, obrišite radijator suvom tkaninom i ostavite da se osuši pre nego što ga ponovo uključite.

Ovo redovno čišćenje vašeg radijatora poboljšava efikasnost grejanja, smanjuje potrošnju energije i produžava njegov vek trajanja. Osim toga, stvorićete ugodniji ambijent u svom domu, bez neprijatnih mirisa koji mogu nastati usled nakupljenih prljavština.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here