Snažno rješenje osmišljeno za vraćanje svjetline bijelim odjevnim predmetima. Njega bijelog rublja često zna biti nepraktična i zahtijeva dodatne napore. Međutim, kako je izvijestio The Sun, stručnjakinja za čišćenje i oblikovanje podijelila je neočekivani savjet za koji tvrdi da pomaže u održavanju svjetline bijelog rublja.

  • Da budemo precizniji, ulijte toplu vodu u posudu, a zatim dodajte svoju bijelu odjeću zajedno s jednom tabletom za protezu. Ova metoda će ukloniti sve mrlje s odjeće i vratiti joj sjaj. Nekoliko pojedinaca izrazilo je interes za pokušaj njenog trika. Korisnica je komentirala: “Moram probati, ali moj dečko prvo mora početi sortirati bijelo rublje”, na što je druga uzbuđeno odgovorila: “Nevjerojatno! Jedva čekam vidjeti rezultate.”

BONUS:

GODINAMA ČINIMO ISTU GREŠKU U ODRŽAVANJU RUBLJA: Nakon što ovo pročitate jedva ćete se zauvijek oprostiti od OMEKŠIVAČA. Započnite stavljanjem rublja u perilicu, zatim dodajte odabrani deterdžent i na kraju stavite omekšivač. Za mnoge je dodavanje omekšivača bitan korak, a to se lako opravdava zbog njegove učinkovitosti u smanjenju statičkog prianjanja i bora na odjeći, uz pružanje mekoće i ugodnog mirisa.

  • Jeste li svjesni činjenice da omekšivač može učiniti više štete nego koristi vašoj odjeći, perilici rublja, pa čak i vama samima? U nastavku otkrijte stvarne učinke omekšivača tijekom procesa pranja rublja i saznajte zašto se preporučuje prestati s njegovom upotrebom. Nadalje, nudimo dvije prirodne alternative omekšivačima koje možete uključiti u svoj sljedeći ciklus pranja rublja.

Osobe koje imaju osjetljivu kožu ili pate od ekcema mogu doživjeti alergijske reakcije kada koriste omekšivače. Takve reakcije mogu se manifestirati kao svrbež, au težim slučajevima mogu rezultirati respiratornim problemima. Istraživanja pokazuju da mnogi omekšivači sadrže kvaterne amonijeve spojeve, koji su povezani s iritacijom kože i astmom. Ako mislite da imate alergijsku reakciju na omekšivač, odmah prekinite njegovu upotrebu i po potrebi potražite savjet liječnika.

  • Kako prenosi centarzdravlja.hr, sva odjeća koja je bila izložena omekšivaču mora se ponovno oprati prije no što se ponovno nosi. Odjeća se može oštetiti korištenjem omekšivača. Jednostavnim jezikom rečeno, omekšivač tkanine djeluje tako što stvara prepoznatljiv “sloj” na odjeći koji povećava njihovu mekoću i glatkoću. Unatoč tome, ova metoda smanjuje sposobnost tkanine da zadrži vlagu, što može predstavljati značajne probleme u određenim scenarijima.

Na primjer, ručnici bi mogli teško upijati vodu ili bi sportskoj odjeći moglo biti teško upiti znoj tijekom vježbanja. Nadalje, redovita uporaba omekšivača može uzrokovati nakupljanje taloga na odjeći, što ometa učinkovito upijanje vode ili deterdženta tijekom pranja. Posljedično, to može dovesti do neučinkovitih ciklusa pranja, što rezultira neugodnim mirisima koji ostaju “zarobljeni” unutar tkanine, što ih čini prilično teškim za uklanjanje. Omekšivač može oštetiti perilicu rublja.

  • Omekšivač je neučinkovit i za vašu perilicu rublja. Ova gusta tvar može stvoriti sluzave nakupine u ladici za deterdžent, čak i kada je razrijeđena, što može rezultirati rastom plijesni. Osim toga, korištenje omekšivača tijekom duljeg razdoblja može dovesti do začepljenja cijevi i odvoda, što može uzrokovati kvar perilice rublja. Budući da se ne otapa u pranju na niskim temperaturama, potrebno je redovito čišćenje kuglica. Omekšivači ne poboljšavaju čistoću odjeće.

Bez obzira na različite perspektive, omekšivač ne pomaže u procesu čišćenja. Slično kao i regenerator za kosu, stvara nevidljivi sloj koji omekšava materijale i poboljšava njihov miris. Ako se ciklus pranja sastoji samo od omekšivača, odjeća će ostati prljava; obrnuto, korištenje samo deterdženta osiguralo bi isti stupanj učinkovitosti čišćenja. Upotreba omekšivača negativno utječe na utjecaje na okoliš.

  • Većina omekšivača sadrži sastojke dobivene iz nafte, koji se ne razgrađuju prirodno i mogu nanijeti znatnu štetu okolišu tijekom vremena. Kvartarni amonijevi spojevi, glavni sastojak većine omekšivača, poznati su po svom štetnom utjecaju na morske ekosustave. Osim toga, potrebno je obratiti pozornost na ambalažu. Zaustavljanje upotrebe plastifikatora također je ključni korak u smanjenju plastičnog otpada.

Koje opcije su dostupne kao zamjena za omekšivač? Srećom, postoje jednostavne alternative koje mogu održati mekoću vašeg rublja bez potrebe za omekšivačem. Da biste postigli mekše rublje, dodajte ili četvrtinu šalice destiliranog bijelog octa ili pola šalice sode bikarbone. Ako je miris octa prenaglašen, možda biste trebali dodati nekoliko kapi eteričnog ulja. Važno je, međutim, imati na umu da nikada nije preporučljivo miješati ocat s izbjeljivačem, jer to stvara opasne pare.

Besplatno

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here