Ove greške su morale biti napravljene barem jednom prilikom pranja veša, a možda se rade i danas. Ovo su najtipičnije, a stručnjaci savjetuju da ih popravite. Ako svoju odjeću perete na nižim temperaturama, ona će trajati duže i gubiti oblik, boju i teksturu postupnije. Osim toga, ako imate pristojnu mašinu za pranje veša i deterdžent, topla ili hladna voda može ukloniti prljavštinu jednako efikasno kao i topla voda. Jedine stvari koje se mogu prati na 90°C radi dezinfekcije su stvari poput posteljine ili odjeće. Niže temperature se mogu koristiti za pranje svega ostalog.

Nedovoljne količine deterdženta mogu začepiti dozator za deterdžent i ostaviti neugodne mirise, a prevelike količine omekšivača čine pranje odjevnih predmeta težim. Pažljivo pročitajte uputstva za doziranje na pakovanju i ne zaboravite da koristite posudu za mjerenje. Koristite taj postupak pranja ili pokrenite dva ciklusa ako su vaše stvari jako zaprljane. Omekšivač ne samo da čini tkaninu svilenkastom, već i olakšava peglanje. Preporučljivo je izbjegavati ga koristiti za pranje ručnika, sportske odjeće ili drugih stvari od mikrovlakana, elastana ili spandeksa jer se upijanje tkanine vremenom smanjuje.

Po pitanju prekomjernog pranja farmerica, proizvođači farmerki imaju ekstremno gledište. Kako bi boja duže ostala živa, savjetuju ne pranje u mašini. Ako niste spremni slijediti ovaj savjet, idealno vrijeme između dva pranja je između dva i šest mjeseci, ovisno o tome koliko često nosite farmerke i jedinstvenim karakteristikama vašeg tijela. Vaš odjevni predmet će patiti jednako od nepravilnog sušenja kao i od lošeg pranja. Poslušajte ove savjete i bit ćete zadvoljni sa rezultatima.