Cvijeće često ima infestaciju biljnih vaški, posebno kada prvi put počnu cvjetati i vaške se naglo pojave. Međutim, postoji i rješenje za to. Stručnjaci posebno preporučuju sadnju bijelog luka i vlasca u blizini rascvjetalog grmlja jer imaju snažne arome i učinkoviti su repelenti protiv insekata.

Efikasan se pokazao i lijek koji ih inhibira. Konkretno, pomiješajte nekoliko kapi sapuna za suđe s malo vode. Poprskajte mješavinu po zaraženim biljkama, obavezno prskajte iza listova gdje se često kriju jajašca lisnih uši. Bube će nestati ako se voštani, zaštitni dio koji su stvorili uništi sapunasta voda. Ne biste trebali često koristiti ovu kombinaciju jer može naštetiti i korisnim insektima.

Osim toga, neke žene koriste pamuk koji je natopljen alkoholom za čišćenje listova biljke. Ovom metodom možete se riješiti ličinki s listova. Nakon toga biljku operite mlakom vodom. Ulja napravljena od timijana, paprike, karanfilića i ruzmarina su takođe vitalna u borbi protiv akni. Stavite sve u raspršivač nakon što dodate 4 do 5 kapi u vodu. Jasno prskajte sve bolesne biljke. Ova kombinacija ne samo da ubija jajašca biljnih ušiju već ih i uspješno uklanja.

Možda prva biljka na svijetu koja je službeno priznata kao ljekovita bio je bijeli luk. Vremenski period je bio preko 5.000 godina. Bijeli luk je veoma bogat hranljivim sastojcima. Voda, proteini, lipidi, ugljeni hidrati, vlakna i minerali uključujući natrijum, kalijum, magnezijum, kalcijum, fosfor, sumpor i gvožđe su prisutni u sjemenkama bijelog luka. Karoten, vitamin E, vitamini B1, B2 i B3 kao i vitamin C ključni su vitamini koje bijeli luk sadrži. Njegova glavna ljekovita korist dolazi od biljnog antibakterijskog alicina.